Друк
14.08.2019

Укрзалізниця забезпечена дизпальним на два місяці стабільної роботи

Укрзалізниця наразі має запас дизпального для безперебійної роботи упродовж 7 днів. Загалом дизелю, що постачатиметься компанії за підсумками проведеної переговорної процедури, вистачить на 2 місяці стабільної діяльності.

 

Наразі компанія підписала договори на постачання 30 тисяч тонн дизпального, з яких вже отримала 7 тисяч тонн. Решта надходитиме за рознарядками. Договори ще з двома постачальниками на 30 тисяч тонн дизпального готуються до підписання. Таким чином, компанія буде забезпечена дизелем на найближчі 2 місяці.

Крім того, ще 8 процедур закупівлі загалом на 100 тисяч тонн дизельного пального  наразі залишаються заблокованими у зв’язку з розглядом скарг постачальників Антимонопольним комітетом України. У разі швидкого розблокування закупівель договори за цими процедурами можна буде підписати в останній декаді серпня.

Також компанія готується оголосити нову закупівлю ще 50 тисяч тонн дизпального. Тендер розпочнеться найближчими днями.

«Боротьба з тіньовими схемами при закупівлі дизпального подобається не всім учасникам ринку. Але тут ми безкомпромісні – процес має бути прозорим і конкурентним. Окремі гравці намагаються тиснути на Укрзалізницю, в тому числі шляхом подання надуманих скарг до АМКУ. Це призводить до блокування закупівель і затягування процесу на кілька місяців. Щоб забезпечити безперебійне постачання дизпального в 2020 році, Укрзалізниця вже восени розпочне процедуру укладання рамкової угоди з надійними трейдерами. Постачальників нафтопродуктів обиратимемо за результатами аукціонів за критерієм найвигідніших цінових пропозицій», — зауважив голова правління Укрзалізниці Кравцов Євген.

Як раніше повідомлялося, Укрзалізниця стала першою державною компанією України, яка почала постачати дизпальне із застосуванням формульної зміни ціни з урахуванням котирувань Platts. Завдяки цьому лише на останній закупівлі дизпального, у зв’язку з падіння показників Platts, товариству вдалося зекономити близько 45 млн грн.