Друк
03.07.2019

Для розвитку перевезень у найближчі роки необхідні мільярдні інвестиції в оновлення локомотивів та вагонів, — Антон Саболевський

Для розвитку залізничних перевезень необхідно суттєво оновити локомотиви та вагони, а також розшити вузькі місця інфраструктури, що потребує чималих інвестицій. Оновлення парку тепловозів у наступні роки коштує більше 13 млрд грн. Зокрема, ці кошти потрібні на придбання 40 тепловозів ТЕ33АС — 5,2 млрд грн, капремонт 60 тепловозів 2ТЕ116 — 1,5 млрд грн, поточний ремонт локомотивів — 2,4 млрд грн та відновлення й ремонт маневрових локомотивів — 4,4 млрд грн. Про це повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський.

 

За його словами, потреба у фінансуванні електровозів становить майже 60 млрд грн до 2025 року. Потенційний обсяг ринку виробництва вагонів у найближчі роки складає більше 64 тисяч вагонів, оскільки лише у власності АТ «Укрзалізниця» майже 64 тисяч вантажних вагонів віком понад 25 років. Серед них понад 17 тис. піввагонів, понад 11 тис. зерновозів, 6 тис. цистерн і близько 4 тис. фітингових платформ та інший рухомий склад. За словами Антона Саболевського, мультиплікатор інвестицій для економіки України у вагони — більше 3, а локалізація виробництва більше 90%. Компанія планує придбати 5 тис. піввагонів у рамках проекту з ЄБРР.

Для вдосконалення процесу перевезень вантажів, як розповів Антон Саболевський, компанія запроваджує концепцію організації маршрутних відправлень за графіком, який розробляється та погоджується з вантажовідправником, а послуги надають за додатковою угодою. «Ключова вимога: вантажовідправники мають відвантажувати продукцію за графіком. Уже проведено експеримент із зерновими вантажами — запущено 5 тестових поїздів за графіком», — розповів директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця».

Він також зауважив, що за умови електрифікації до 2025 року дільниць Ізов — Ковель, Долинська — Миколаїв — Колосівка зменшиться потреба в магістральних тепловозах та витрати на забезпечення перевізного процесу, оскільки собівартість перевезень теплотягою в 4,4 разу вища, ніж електротягою.