Друк
20.06.2019

Закупівлю мастильних матеріалів Укрзалізниця здійснює за єдиним стандартом, що визначає високу якість продукції та її відповідність вимогам безпеки руху поїздів, — Григорій Бойко

Закупівля мастил та олив для залізничного транспорту здійснюється за єдиним стандартом, розробленим в Укрзалізниці. Він визначає високу якість продукції, яка відповідає головним вимогам — безпеки руху поїздів, збереження ресурсів та охорони довкілля. Про це повідомив директор з інженерно-технічного забезпечення Укрзалізниці Григорій Бойко.

 

«Цей стандарт розроблено з урахуванням таких вимог, щоб оливи та мастила, які використовуються на залізничному транспорті, вироблялись на сучасних підприємствах за світовими стандартами якості. Таких підприємств в Україні небагато, наразі лише три вітчизняні підприємства мають допуск відповідно до стандарту Укрзалізниці. Ми запрошуємо до співпраці всіх вітчизняних та іноземних виробників якісних олив та мастил», — прокоментував Григорій Бойко.

В Укрзалізниці зауважують, що порядок допуску, який включав складну процедуру магістральних випробувань, лібералізували. Процедура включає чіткий механізм допуску олив та мастил до застосування на рухомому складі. У той же час впродовж минулого року й дотепер до Укрзалізниці надійшло лише кілька звернень від виробників щодо проходження такої атестації.

«Наразі ми співпрацюємо з перевіреними та надійними постачальниками, які під час випробувань довели якість своєї продукції. Ми готові збільшувати кількість наших партнерів, але за умови чіткого виконання всіх вимог за стандартом, адже безпека руху для нас — понад усе», — зауважив Григорій Бойко.

У компанії підрахували, що використання якісних моторних мастил дозволяє знизити витрати дизельного пального на 10-15%, підвищити ресурс двигуна тягового рухомого складу на 30%, зменшити витрати оливи у 2-4 рази та збільшити термін заміни олив, а також зменшити витрати на ремонт і діагностику залізничної техніки.

Григорій Бойко також зазначив, що потреба в запровадженні стандарту обумовлена випадками постачання регіональним філіям Укрзалізниці неякісних мастил та олив, що мали місце впродовж минулих років.

 

Довідка

Стандарт СТП-Н 04-009:2017 «Мастила та оливи для тягового рухомого складу, машин та механізмів ПАТ «Укрзалізниця». Порядок допуску до застосування» був розроблений філією «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут залізничного транспорту» АТ «Укрзалізниця» та запроваджений наприкінці 2017 року. Він визначає порядок допуску мастил та олив до застосування на рухомому складі, машинах і механізмах Укрзалізниці.