Друк
28.05.2019

Укрзалізниця разом з Нацполіцією перевірить справність майже 5 тис. залізничних переїздів

Залізничники роблять усе для зменшення кількості ДТП на переїздах, однак через порушення водіями правил дорожнього руху з початку року сталося 28 ДТП на залізничних переїздах та коліях – 6 осіб загинуло. Акціонерне товариство вважає підтримання переїздів у належному стані вкрай важливим. У квітні-травні цього року в Укрзалізниці проходить комісійний огляд залізничних переїздів.

 

Такі профілактичні заходи проводяться навесні та восени з метою контролю безпеки руху, попередження транспортних подій або інших надзвичайних ситуацій, поліпшення стану утримання залізничних переїздів. Особлива увага приділяється переїздам з автобусним рухом, яких налічується 2312 із 4859, що підлягають огляду. Залізничники проводять огляди разом із представниками місцевих шляхових експлуатаційних організацій та Національної поліції.

Під час проведення комісійного огляду перевіряється стан переїзду, робота пристроїв, обладнання та засобів автоматики, у тому числі справність настилу, проїжджої частини дороги (також на підходах до переїзду), сигнального огородження, автоматики, сигналізації та освітлення залізничного переїзду, наявність дорожніх знаків, а також стан приміщення (посту) чергового працівника. Виявлені недоліки усувають відповідальні організації: залізниця, Укравтодор, місцеві держадміністрації.

Окрім весняних та осінніх комісійних оглядів періодичні перевірки стану переїздів і роботи колійних пристроїв проводять бригадири колії (щотижнево), два рази на місяць до них долучаються колійні майстри, а раз на три місяці раптові перевірки роботи чергових по переїзду проводять начальники дистанцій колії та їх заступники.

 

Довідка

Станом на початок 2019 року в інфраструктурі Укрзалізниці налічується всього 4859 залізничних переїздів, із них з автобусним рухом – 2312; із черговим працівником – 1284; обладнаних пристроями автоматики – 1256, у тому числі 383 переїзди обладнані чотирма шлагбаумами, що забезпечують разом з основними шлагбаумами повне перекриття проїжджої частини автошляху.