Друк
16.05.2019

Лібералізація ринку залізничних перевезень – це подальша євроінтеграція України, – Євген Кравцов

Укрзалізниця підтримує лібералізацію ринку залізничних перевезень. Це черговий крок України на шляху євроінтеграції. Про це повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час Міжнародної інвестиційної конференції 2019 Concorde Capital, що пройшла сьогодні в Києві.

За його словами, наразі питання лібералізації ринку залізничних перевезень активно обговорюється і вже є чітке і узгоджене з парламентарями розуміння, що Україні до відкриття цього ринку знадобиться ще 4-5 років. «Зазначеного терміну буде достатньо для реалізації стратегічних планів, що дозволить ліквідувати технічні прогалини і Укрзалізниця зможе на рівних конкурувати з приватними сектором», – зазначив він.

На думку керівника галузі, від відкриття ринку залізничних перевезень Укрзалізниця отримуватиме і переваги, адже тоді тарифи на вантажні перевезення будуть абсолютно однаковими для усіх операторів рухомого складу.

Крім того, за словами Євгена Кравцова, євроінтеграція – це не тільки однакові принципи організації функціонування залізничного транспорту, а й однакові вимоги до безпеки і технічної оснащеності. «Політичні кордони залишаться, але залізничні мають зникнути, хоча ширина колії у нас з ЄС все-таки різна. Втім, наші локомотиви, після отримання відповідної ліцензії, зможуть везти вантажі та пасажирів широкою колією  територією ЄС. А це вже новий рівень інтеграції», – зауважив він.

Натомість перед Укрзалізницею постає й немало викликів. «Залишається невирішеним питання пасажирських перевезень. Наразі компанія через невиконання норм закону про залізничний транспорт витрачає понад 10 млрд грн на субсидування пасажирських перевезень. І щоб Укрзалізниця була конкурентною і могла розвиватися, це питання має бути вирішене вже найближчим часом», – зазначив керівник Укрзалізниці.

За інформацією Євгена Кравцова, наразі парламент планує розглянути нові закони, покликані врегулювати проблему збитковості для залізниці пасажирських перевезень, зокрема, приміських. «Тягар з плеч Укрзалізниці має бути перекладений на інші органи, наприклад, місцеву владу, яка отримує преференції від держави. Або ж це питання має бути вирішене за рахунок субсидування пасажирів», – зазначив він.