Друк
28.03.2019

У Запоріжжі затримали групу підлітків, які кидали каміння у вікна пасажирських поїздів

На перегоні між станціями «Запорізька Січ» та «Дніпробуд-2» у Запоріжжі правоохоронці разом із залізничниками затримали хуліганів, які кидали каміння у вікна  пасажирського поїзда Київ-Запоріжжя. Такі дії вчинялися неодноразово. Групу підлітків було доставлено до районного відділу поліції для подальшого з’ясування обставин. 

Крім того, 4 березня цього року на перегоні Баришівка – Бориспіль, що біля Києва, із зупиночної платформи Травнева невідомі закидали камінням вантажний поїзд під час руху.  Вони розбили лобове скло та травмували помічника машиніста.

З початку року зафіксовано понад 200 випадків побиття вікон у пасажирських поїздах, а загалом у 2018 році понад було 1300 таких випадків.

Укрзалізниця закликає правоохоронні органи дати відповідну оцінку цим діям. Таке втручання у роботу залізниці є неприпустимим та дуже небезпечним явищем, що може призвести до фатальних наслідків. Подібні випадки не можна залишати без уваги, винуватці та усі причетні особи мають нести відповідальність відповідно до чинного законодавства. Укрзалізниця також застерігає громадян від необдуманих вчинків, які можуть спричинити небезпечну ситуацію на залізничному транспорті та призвести до трагічних наслідків.  

 

Довідково:

Згідно зі ст. 277 Кримінального кодексу України, умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, рухомого складу, засобів зв'язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда, або порушило нормальну роботу транспорту, або створило небезпеку для життя людей чи настання інших тяжких наслідків, караються штрафом від п'ятдесяти до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження або завдали великої матеріальної шкоди, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Діяння, які спричинили загибель людей, караються позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років.