Друк
15.03.2019

Потужне галузеве лобі перешкоджає Укрзалізниці здійснювати ефективну тарифну політику, – Анатолій Гіршфельд

Потужне цільове лобі відволікає учасників ринку залізничних перевезень на численні дискусії, тим самим перешкоджаючи Укрзалізниці здійснювати ефективну тарифну політику, зокрема індексацію тарифів на вантажні перевезення. Про це на нараді в Державній регуляторній службі повідомив народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, виконавчий директор Національного комітету промислового розвитку України Анатолій Гіршфельд.

 

 За його словами, обговорення процесу зміни тарифів на залізничні перевезення триває вже понад рік, а рішення у цьому питанні учасниками ринку досі не прийнято. «Якщо ми з такою швидкістю вестимо дискусії, то Укрзалізниця завжди запізнюватиметься. Проте давайте порахуймо, скільки сьогодні коштує Укрзалізниці один день дискусії та непідвищення тарифу?! У нас дуже сильне лобі, яке має можливість і ресурс проводити такі дискусії», – зазначив Анатолій Гіршфельд.

Водночас він зауважив, що залізнична галузь є саме тією галуззю, яка дає поштовх для розвитку всієї економіки держави. Тож для таких галузей мають створюватися більш сприятливі умови для розвитку. «Якщо в державі будуть поставлені інші пріоритети для галузей з високою доданою вартістю, то лобізм буде зовсім іншим і ми житимемо інакше», - зазначив Анатолій Гіршфельд.

Він також додав, що нині не йдеться про запровадження якогось надвисокого тарифу. Пропозиції Укрзалізниці щодо проведення індексації тарифів на рівень індексу цін виробників промислової продукції цілком обґрунтовані. «Те, що сьогодні відбувається із запізненням мінімум у два роки, це, по-перше, індексація тарифів відповідно індексу росту цін виробників. Друге – оновлення тягового рухомого складу, який є чи не найболючішим місцем логістики перевезень. Тут слід розуміти, що не виконає Укрзалізниця це завдання тільки за рахунок однієї індексації, потрібно приймати окрему цільову програму. І третє – це запровадження автоматичної індексації тарифів», - сказав Анатолій Гіршфельд.

Він також зауважив, що тарифна політика Укрзалізниці має відповідати загальній стратегії компанії, яка має бути затверджена та чітко визначати пріоритети її розвитку.