Друк
13.03.2019

Наразі питання індексації пасажирських тарифів не стоїть, — Євген Кравцов

Говорити про індексацію тарифів на пасажирські перевезення до затвердження фінансового плану АТ «Укрзалізниця» завчасно. Більше того, у компанії мають намір змінити підхід до тарифоутворення в пасажирському секторі. Про це розповів голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов під час інтерв’ю газеті «Сегодня».

За його словами, в Укрзалізниці триває робота над удосконаленням системи зміни тарифів на пасажирські перевезення. Необхідно знайти баланс між економічною доцільністю для компанії та залишити послугу доступною для клієнтів. «Питання — як це зробити відповідно до економічних реалій, як не зачепити незахищені верстви населення та яким чином урівноважити якість та вартість перевезень. Щоб відповісти на ці запитання, ми пропонуємо розділити пасажирські потяги на класи за рівнем комфорту та послуг, з різним підходом до встановлення тарифів. Це потрібно для того, щоб Укрзалізниця змогла встановлювати економічно обґрунтовані ціни на проїзд у потягах із найвищим рівнем комфорту», — зазначив керівник Укрзалізниці.

Зокрема, Євген Кравцов розповів, що передбачені три класи поїздів «комфорт», «стандарт» і «економ», які будуть розділені за рівнем сервісу та матимуть відповідну вартість. Наприклад, для люксових перевезень тариф буде встановлений на рівні економічно вмотивованого.

«Ми на фінальній стадії запровадження класів. Сподіваємося, протягом декількох тижнів або навіть днів це питання буде завершене», — підсумував голова правління компанії.

З повною версією інтерв’ю можна ознайомитися тут.