Друк
27.02.2019

Укрзалізниця провела рейтинг-аналіз роботи вантажних станцій

Укрзалізниця провела рейтинг-аналіз роботи вантажних станцій за 2 півріччя 2018 року. За його результатами сформовано перелік малодіяльних, до якого увійшла 301 вантажна станція. Про це повідомив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

За його словами, до зазначеного переліку увійшли станції, обсяг навантаження та вивантаження яких не перевищив поріг критерію малодіяльності, рівень якого за підсумками другого півріччя 2018 року склав 2,34 вагона на добу.

Нагадуємо, що з метою ґрунтовного дослідження та систематизації роботи з оптимізації використання інфраструктури та визначення ефективності функціонування вантажних станцій було розроблено та в грудні 2018 року затверджено правлінням товариства Порядок проведення рейтинг-аналізу діяльності вантажних станцій, який опубліковано на офіційному сайті.

У разі неприйняття органами місцевого самоврядування (протягом 6 місяців після звернення АТ «Укрзалізниця») рішень про компенсацію збитків з місцевих бюджетів або за рахунок підприємств, що обслуговуються цими станціями, АТ «Укрзалізниця», за погодженням із центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту, прийматиме рішення про закриття малодіяльних збиткових станцій.

АТ «Укрзалізниця» діє відповідно до чинного законодавства. Розробка та впровадження даного Порядку дає можливість усім учасникам перевізного процесу чітко розуміти та прогнозувати статус станції, що використовується, та свої витрати на роботу з нею, регламентує процедуру оцінки малодіяльності та прозорість єдиних принципів. АТ «Укрзалізниця» зацікавлене в стабільному функціонуванні своїх клієнтів, тому кожний вантажовідправник відтепер може оперативно впливати та будувати стратегію свого розвитку, а забезпечення беззбитковості вантажної станції відтепер стає спільною справою.

Перелік 301 станції, які з 28.02.2019 року матимуть статус малодіяльних, тут.