Друк
26.02.2019

Незабаром Укрзалізниця може розпочати продаж на аукціоні послуги забезпечення обсягів перевезень, — Андрій Рязанцев

Наступним стратегічним кроком для покращення умов роботи з клієнтами Укрзалізниці стане продаж обсягів перевезень у вагонах УЗ через електронну систему ProZorro.Продажі. Такі аукціони можуть відбутися вже у квітні цього року. Про це заявив директор з економіки і фінансів АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

«Старт продажу такої послуги означитиме, що ми продаємо гарантію повного перевізного процесу з відповідальністю Укрзалізниці. У разі придбання цієї послуги клієнт буде впевнений, що точно отримає комплексну послугу у визначений умовами продажу термін. У разі невиконання умов перевізником ми сплатимо штраф. Це значний крок у бік клієнтоорієнтованості Укрзалізниці», — вважає Андрій Рязанцев.

За його словами, компанія продаватиме послугу на перевезення з часовим кроком на кілька місяців вперед. Перевагою для вантажовідправника стане купівля послуги за фіксованою ціною, що особливо актуально для зерновиків. «Ми будемо пропонувати клієнтам наперед придбати майбутні перевезення за фіксованою ціною, яку покаже аукціон. Це привабливо для вантажовласника, оскільки він отримає гарантовані перевезення за чітку та фіксовану ціну. Це вигідно і для Укрзалізниці, яка отримає кошти для проведення підготовчих робіт з тяговим та рухомим складом», — розповів Андрій Рязанцев.

Укрзалізниця наразі вибудовує з клієнтами взаємовідповідальні відносини. Одними з таких кроків стала організація аукціонів з продажу послуг користування рухомим складом через систему ProZorro.Продажі, де чітко описана фінансова відповідальність перевізника в разі ненадання рухомого складу у визначені терміни. Зважаючи на позитивні результати такого нововведення як для клієнтів, так і для компанії, найближчим часом кількість рухомого складу, що виставлятиметься на аукціон, буде збільшуватися. «Ми проаналізували і побачили позитив у аукціонах. Зокрема, для клієнтів вкрай важливо отримати гарантовану кількість вагонів у зазначений термін, а для Укрзалізниці є важливим поліпшувати свої фінансові результати та стати реальним лідером у якості перевезень. Тому якщо на першому етапі планувалося через аукціони продавати послуги користування 5 % парку, то вже йдеться про 40 % вагонів», — підсумував Андрій Рязанцев.