Друк
30.01.2019

Ідея контейнерного поїзда між станціями Чорноморська (ТІС) – Київ-Ліски за рік довела свою ефективність, – Євген Кравцов

Проект курсування регулярного контейнерного поїзда за маршрутом Чорноморська (ТІС) – Київ-Ліски – Чорноморська (ТІС) виявився успішним для Укрзалізниці та популярним серед вантажовласників. Як повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов, 31 січня минає річниця з початку запровадження цього поїзда, і за цей час ним перевезено вже 2,5 тис. контейнерів. Загалом у 2018-му Укрзалізниця перевезла великотоннажних контейнерів на 13% більше обсягів 2017 року.

 

За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниця вивчила потреби вантажовласників у пришвидшенні доставки вантажів у великотоннажних контейнерах, що прибувають в Україну через порти Чорного моря. Тому компанія у 2018 році організувала 8 регулярних контейнерних поїздів, які курсують за встановленим розкладом у визначені дні тижня та забезпечують прискорену доставку вантажів у контейнерах.

«Регулярні контейнерні поїзди – це новий сервіс на українському ринку транспортних послуг, перевагами якого є мінімізація часу доставки вантажів у пункти призначення, схоронність перевезених вантажів та конкурентна порівняно з альтернативними видами транспорту вартість перевезення», – розповів очільник галузі.

Упродовж минулого року в складі контейнерних поїздів, яких на постійній основі курсує вже 17, у тому числі 7 транзитних, перевезено 95700 ДФЕ, що становить 29% від загального обсягу перевезених контейнерів.

Всього у 2018 році Укрзалізниця перевезла 334 963 великотоннажні контейнери в ДФЕ (двадцятифутовому еквіваленті), що на 13% більше обсягів 2017 року (295479 ДФЕ). Збільшення відбулося у всіх видах сполучень: транзитному – на 24%, експортному – на 17%, внутрішньому – на 11% та імпортному – на 8%.

Як зауважив Євген Кравцов, акціонерне товариство постійно реалізує перспективні логістичні схеми перевезень вантажів. Зокрема, контейнерні перевезення – найбільш прогресивний і ефективний спосіб доставки вантажів за принципом «від дверей до дверей».

«Ринок контейнерних перевезень в Україні має колосальні можливості, і наше першочергове завдання – створювати нові сервіси для наших клієнтів та партнерів для реалізації цих можливостей», – підкреслив голова правління АТ «Укрзалізниця».