Друк
19.01.2019

Уже з 20 січня за дотриманням громадського порядку на Центральному залізничному вокзалі в Києві пильнуватиме Нацполіція, – Євген Кравцов

У неділю, 20 січня 2019 року, на Центральному залізничному вокзалі в Києві почне працювати Сервісна служба Національної поліції, працівники якої слідкуватимуть за дотриманням громадського порядку. Цілодобове чергування на вокзалі здійснюватимуть бійці підрозділу патрульної поліції з охорони громадського порядку (ТОР). Про це повідомив голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Уже з 20 січня на головному залізничному вокзалі столиці функціонуватиме Сервісна служба Національної поліції. Вона відповідатиме за громадський порядок на вокзалі, її завдання – попереджувати випадки хуліганства, крадіжок та інші злочини. Цілодобове патрулювання вокзалу здійснюватимуть бійці спецпідрозділу з охорони громадського порядку (ТОР)», – повідомив Євген Кравцов.

За його словами, залучення правоохоронців до патрулювання вокзалу станції Київ-Пасажирський пов’язане зі збільшенням випадків жебракування, перебування на вокзалі осіб без постійного місця проживання, несанкціонованої торгівлі на території вокзалу, нелегального обміну валюти та іншими правопорушеннями. «Усі ці негативні явища створюють незручності нашим пасажирам, а також провокують нарікання на адресу керівництва вокзалу та Укрзалізниці. Сподіваємося, що з початком роботи підрозділу Нацполіції перебування наших пасажирів на вокзалі стане більш безпечним та комфортним», – зауважив голова правління Укрзалізниці.

Він також додав, що бійці підрозділу ТОР також забезпечуватимуть безпеку громадян не лише на вокзалі, а й у поїздах, що прибувають на станцію Київ-Пасажирський.

На Центральному вокзалі станції Київ-Пасажирський Сервісна служба Національної поліції розташовуватиметься в декількох приміщеннях. Їх облаштовано необхідними меблями та обладнанням. Також на вокзалі встановлено камери відеоспостереження з елементами інтелектуальної відеоаналітики.

Працівники Сервісної служби Національної поліції також здійснюватимуть прийом заяв від громадян про скоєння злочинів.

Нагадаємо, що внаслідок ліквідації у 2015 році транспортної поліції, яка відповідала за правопорядок на вокзалах та в поїздах, функціонування чергової частини, що знаходилася на території Центрального вокзалу в Києві, було припинено. Це позначилося на оперативності реагування поліції на випадки правопорушень на території вокзалу та в поїздах. Зі створенням Сервісної служби Нацполіції на вокзалі допомога правоохоронців пасажирам надаватиметься оперативніше.