Друк
10.01.2019

У 2018 році Укрзалізниця здійснила найбільші за останні 5 років обсяги капітальних інвестицій, – Євген Кравцов

Упродовж 2018 року на капітальні інвестиції Укрзалізниця спрямувала 16,9 млрд грн – це в 1,5 разу більше, ніж попереднього року. Загалом це найбільш значні капітальні вкладення за останні 5 років, повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов 10 січня 2019 року під час засідання уряду. 

За словами керівника компанії, у 2019 році Укрзалізниця продовжить вкладати значні кошти в нові інфраструктурні проекти. «Цього року ми плануємо розпочати електрифікацію дільниць Долинська – Миколаїв – Колосівка та Ковель – Ізов – Держкордон. Це, безумовно, стратегічні для держави транспортні напрямки, які збільшать обсяги експортних перевезень», – зазначив він

Загалом на капітальні інвестиції у 2019 році заплановано спрямувати 24,5 млрд грн. Зокрема, планується придбати 5 тис. вантажних вагонів, 46 пасажирських вагонів, а також 3 приміські поїзди. Крім того, буде продовжено співпрацю з General Electric у сфері оновлення парку вантажних тепловозів.

Керівник компанії також нагадав, що у 2018 році Укрзалізниця виконала реконструкцію 309 км колій, придбала та виготовила на власних потужностях 3,5 тис. піввагонів. «Нестача локомотивів, відтерміновані ремонти були найболючішим питанням для галузі, і наразі ми їх вирішуємо. Так, капітальним ремонтом було оновлено майже 130 локомотивів. Для покращення якості пасажирських перевезень оновили 126 пасажирських вагонів – найбільше за останні 7 років», – резюмував Євген Кравцов.