Друк
10.01.2019

Євген Кравцов: 2018 – рік позитивних змін та маcштабних інфраструктурних проектів

2018 рік став для Укрзалізниці роком позитивних змін та масштабних інфраструктурних проектів. Серед найважливіших – відкриття новозбудованого Бескидського тунелю, запуск залізничного сполучення Київ – Міжнародний аеропорт «Бориспіль», електрифікація дільниці Потоки – Золотнишине. Про це розповів керівник АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов сьогодні в Києві під час засідання Кабінету Міністрів України.

 Важливість для України реалізованих Укрзалізницею інфраструктурних проектів важко переоцінити. Так, новозбудований Бескидський тунель ліквідував єдине вузьке місце V Критського міжнародного транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України (Трієст–Любляна–Будапешт–Братислава–Ужгород–Львів) та далі на схід, оскільки старий Бескидський тунель залишався єдиною одноколійною дільницею на всій його довжині у 1595 км. Запровадження руху через новий двоколійний Бескидський тунель дозволило забезпечити паралельний пропуск парних та непарних поїздів, збільшити обсяги перевезень та підвищити швидкість руху вантажних поїздів до 60 км/год.

У 2018 році за дорученням Кабінету Міністрів України було реалізовано ще один амбітний проект – у надзвичайно короткі терміни запроваджено залізничне сполучення між Києвом і Міжнародним аеропортом «Бориспіль». Швидкісний поїзд «Kyiv Boryspil Express» почав курсувати 30 листопада 2018 року. Це надзвичайно важливий інфраструктурний проект, який дає нову якість послуг для громадян - комбінацію різних видів транспорту: міського наземного, метрополітену, залізничного, авіаційного, що допомагає обрати максимально зручну логістику для подорожей.

Щодоби на маршруті Київ – Міжнародний аеропорт «Бориспіль» працює 27 пар поїздів, у разі зміни пасажиропотоку їх кількість буде скориговано. Укрзалізниця й надалі розвиватиме цей проект: уже цьогоріч планується запровадити зупинку на станції Видубичі, завдяки чому Укрзалізниця фактично з’єднає метрополітен з експресом та Міжнародним аеропортом «Бориспіль».

Електрифікація дільниці Потоки – Золотнишине, реалізована у 2018 році, – це початок масштабного відновлення електрифікації залізничної мережі України, яка не проводилася вже майже 6 років. Цей проект дозволив Укрзалізниці забезпечити напрямок Полтава – Кременчук – Користівка – Знам’янка електротягою. Щоденно на дільниці Потоки – Золотнишине курсує понад 10 поїздів, у тому числі з продукцією Полтавського гірничо-збагачувального комбінату – одного з основних експортоутворюючих підприємств країни. Завдяки електрифікації Укрзалізниця скоротить витрати на організацію перевезень, зменшить викиди в навколишнє середовище, прискорить доставку вантажів, адже не витрачатиметься час на заміну локомотивної бригади та електровоза на тепловоз.

На сьогодні Україна за обсягами електрифікації колій випереджає Польщу й Румунію. Нагадаємо, роботи з електрифікації дільниці Потоки – Золотнишине розпочато в лютому 2018 року. Усі роботи залізниця виконала за власні кошти.