Друк
28.12.2018

Капітальний ремонт мосту через річку Мокра Московка в Запорізькій області дозволить прискорити рух поїздів та доставку вантажів до підприємств Маріуполя, – Євген Кравцов

Сьогодні, 28 грудня 2018 року, в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов офіційно відкрив після капітального ремонту рух залізничним мостом через річку Мокра Московка на перегоні Передаточна – Ростуща, що в Запорізькій області. Відтепер поїзди оновленим мостом курсуватимуть зі швидкістю 80-100 км/год, а не до 40 км/год, як це було майже чотири попередні десятиліття.

 «Відтепер, після відкриття після капітального ремонту мосту через річку Мокра Московка, рух поїздів на основному напрямку вантажних перевезень на адресу промислових підприємств Маріуполя буде значно прискорено. Завдяки оновленню мосту ми також прискорюємо оборот тяги і навантажувальних ресурсів, підвищуємо безпеку руху на маріупольскому напрямку», - повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

На цьому мосту придніпровські залізничники виконали складні ремонтні роботи та вперше на залізниці застосували унікальні технології. Так, фахівці Дніпровського мостобудівного поїзда провели демонтаж дефектних прогонів та їх заміну на нові за допомогою двох відбудовних кранів ЕДК-2000, один з яких спирався на тимчасові металеві опори, зведені з обох боків мосту. Бетонні опори під нові прогони попередньо наростили на необхідну висоту, потім кранами встановили на ці опори заздалегідь зібрані металеві конструкції вагою 132 тонни кожна.

«Капітальний ремонт мосту ми проводили поетапно – в жовтні та грудні, у вкрай стислі терміни, щоб не ускладнювати рух поїздів на важливому вантажному напрямку», – зазначив директор регіональної філії «Придніпровська залізниця» Микола Кужавський.

По закінченні монтажних робіт на мосту вклали залізобетонні плити безбаластного мостового полотна, повністю відновили залізничну інфраструктуру (контактну мережу, перильне огородження, пішохідні плити). Було виконано також середній ремонт колії на підходах до мосту. Загалом у комплексі робіт з оновлення мосту через річку Мокра Московка було задіяно близько 150 працівників структурних підрозділів Придніпровської залізниці та 20 одиниць техніки – автомобільні, відбудовні, колієукладальні та пневмоколісний крани, вантажні автомобілі, бульдозери, екскаватори й тепловози.