Друк
27.12.2018

У IV кварталі 2018 року Укрзалізниця відзначає позитивну динаміку експортних перевезень зернових,– Євген Кравцов

У IV кварталі 2018 року Укрзалізниця покращила динаміку експортних перевезень зерна і продуктів помелу. Якщо у жовтні залізничники перевезли 2,6 млн тонн зернових, у листопаді 2,8 млн тонн, то за підсумками роботи в грудні цей показник очікується на рівні понад 3 млн тонн, - повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Водночас в компанії зазначають, що попри позитивну динаміку перевезень зернових наприкінці 2018 року, загальний показник перевезення зернових за 11 місяців 2018 року на 11% менший за минулорічний.

«Зменшення врожаю зернових у попередньому маркетинговому році, який закінчився 31 червня 2018 року, відповідним чином позначилося на обсягах перевезень цих вантажів. Так, за 11 місяців 2018 року залізничним транспортом відправлено 29,7 млн тонн, що на 3,5 млн тонн або на 11% менше, ніж за відповідний період 2017 року. Зокрема, на експорт перевезено 24,1 млн тонн, у внутрішньому сполученні – 5,6 млн тонн», - зазначив Євген Кравцов.

При цьому він також зауважив, що показник експортних перевезень зернових фактично більший, оскільки частина вантажів, оформлених для перевезення у внутрішньому сполученні, насправді прямують на експорт. «На зменшення експортних перевезень зернових вплинула переорієнтація близько 4 млн тонн зерна на внутрішнє сполучення. Це пов’язано з тим, що наразі близько 78% зернових, які клієнти оформляють як внутрішні перевезення, насправді відправляються в експортному сполученні. Враховуючи цей факт, можна сказати, що за 11 місяців 2018 року на експорт  фактично перевезено не 24, а понад 28 млн тонн зернових», - зауважив керівник Укрзалізниці.

Євген Кравцов також додав, що максимальному забезпеченню перевезення зернових сприяє цілеспрямована робота Укрзалізниці з оптимізації інфраструктури, покращення планування та збільшення кількості маршрутних відправлень зернових вантажів. «Ми прагнемо і надалі збільшувати перевезення зерна цілими маршрутами, це дозволяє зменшити час обігу зерновозів та оптимально використовувати тяговий рухомий склад», - зазначив керівник Укрзалізниці.

Раніше повідомлялося, що напередодні тривалих новорічних свят Укрзалізниця закликала аграріїв здійснювати відвантаження зернових в режимі 24/7.