Друк
12.11.2018

Пропозиція Alstom Укрзалізниці включатиме не тільки локомотиви, але й програму локалізації та фінансування, – представник компанії

Французька Alstom готова в найближчі тижні представити Укрзалізниці пропозицію щодо оновлення електровозного парку. Вона включатиме не тільки локомотиви, але й програму локалізації з поетапним збільшенням її рівня в Україні та стабільне фінансування. Про це повідомив старший віце-президент представництва Alstom у Європі Жан Лука Ербаччі.

 За його словами, наразі профільна група Alstom з питань фінансування працює з Міністерством фінансів Франції та кредитними організаціями. Компанія Alstom планує запропонувати Укрзалізниці локомотиви Prima T8, які можуть тягнути до 9000 тон і рухатися зі швидкістю 120 км/год. Вони адаптовані до суворих зимових умов і екстремально низьких температур.

Крім того, Укрзалізниці буде запропоновано локомотиви Prima M4 BoBo для пасажирських перевезень.

Як розповів Жан Лука Ербаччі, розроблені Alstom вантажні великовагові восьмивісні локомотиви Prima T8 BoBo+BoBo відрізняються високим тяговим зусиллям та низьким рівнем агресивного впливу на інфраструктуру. Вони забезпечують найвище зусилля в електрифікованих мережах, відповідний рівень комфорту та максимальну безпеку при поїздках на далекі відстані з вантажними поїздами.

Нагадаємо, у вересні цього року між Alstom та Укрзалізницею було підписано Меморандум про взаєморозуміння. За словами керівника Укрзалізниці Євгена Кравцова, нагальні потреби перевізника – не менше 200 електровозів упродовж наступних семи років та до 500 нових електровозів до 2029 року. «Саме тому менеджмент компанії працює над залученням до виробництва електровозів світових виробників, для чого і були проведені переговори з найбільшими компаніями та підписані відповідні меморандуми», – наголосив Євген Кравцов.

Принциповою позицією менеджменту Укрзалізниці є поетапна локалізація виробництва в Україні. «Ключовою вимогою співпраці для нас є локалізація виробництва в Україні, адже країна має достатньо потужностей та досвіду для виробництва та обслуговування нових локомотивів», – повідомив Євген Кравцов.

У свою чергу Жан Лука Ербаччі відзначив, що рівень мотивації дуже високий і наразі представники Alstom працюють у тісному контакті з керівництвом Укрзалізниці. «Ми розглядаємо можливості партнерства з місцевими компаніями і вже побували в деяких із них. Також ми розглядаємо Україну як індустріального партнера для нашої діяльності по всьому світу і шукаємо місцевих постачальників залізничних компонентів», – розповів старший віце-президент представництва Alstom у Європі.

Наразі експлуатаційний парк електровозів Укрзалізниці складає близько 800 одиниць. Їх середній вік – 39,2 роки, зношеність – 92%.