Друк
22.10.2018

Проблеми з рухом міської електрички в Києві виникли через брак локомотивних бригад КП «Київпастранс», а не через графік, - Укрзалізниця

Кількість поїздів міської електрички в Києві зменшилася через брак локомотивних бригад, а не через недотримання графіка. Так, 22 жовтня 2018 року для забезпечення курсування міських поїздів на лінію вийшло сім складів замість дев’яти. Два поїзди не курсували через відсутність локомотивних бригад КП «Київпастранс», а не порушення графіка руху поїздів.

Заявка на кількість поїздів КП «Київпастранс» щодобово узгоджується з Укрзалізницею. Графік курсування швидкісних, пасажирських і вантажних поїздів розроблений з урахуванням виконання графіка руху міських поїздів у повному обсязі. Зокрема, графіком руху міських електропоїздів у Києві передбачене щоденне курсування дев’яти електропоїздів у робочі дні та шести – у вихідні.

Зараз на станції Борщагівка-Технічна знаходяться два резервні склади для забезпечення перевезень міських поїздів. Також у депо в очікуванні ремонту знаходяться 2 склади та один склад проходить випробування після ремонту. За 9 місяців цього року для КП «Київпастранс» проведено ремонти 22 електропоїздів, понад 400 разів було проведено технічне обслуговування різних видів.

ПАТ «Укрзалізниця» також закликає до комплексного підходу в питанні фунціонування міської електрички. Свого часу Укрзалізниця передала Києву в користування електропоїзди, сподіваючись на розвиток залізничного транспорту для комфортного перевезення жителів і гостей столиці. Зокрема, необхідна подальша концепція розвитку міського залізничного транспорту та закупівля сучасного рухомого складу за кошти бюджету Києва, що покращить якість пасажирських перевезень. У разі придбання нового рухомого складу для міської електрички за муніципальні кошти Укрзалізниця готова прийняти та задіяти раніше передані електропоїзди в курсування на маршрутах приміських перевезеннях столичного регіону.

Нагадаємо, Укрзалізниця нещодавно запропонувала прогресивну модель організації човникового руху електропоїздів на маршруті Київ – Ірпінь, де завдяки вдало організованому графіку та ефективному використанню оновленого рухомого складу Укрзалізниці вдається швидко та комфортно перевозити пасажирів у пікові години.