Друк
17.10.2018

Потреби АПК у перевезеннях цілком задовольняються. Показне занепокоєння політиків– свідчення наближення виборів, – Андрій Рязанцев

Укрзалізниця цілком забезпечує потреби АПК у експортних та внутрішніх перевезеннях продукції, з початку 2018-го року суттєво наростила парк зерновозів та запропонувала ринку ефективну логістичну модель за кращими світовими стандартами. Водночас компанія піддається необґрунтованим нападкам тих, хто прагне повернення до сірих, непрозорих схем, коли за рахунок невиправдано дешевих послуг Укрзалізниці з перевезень, зокрема, зернової продукції, зароблялись надприбутки, котрі осідали у приватних кишенях і не спрямовувались на оновлення рухомого складу та інфраструктури, - заявив директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

«При тих, хто сьогодні огульно критикує Укрзалізницю з високих трибун, з 1993 по 2017-й рік в Україні не було збудовано жодного зерновоза, - прокоментував звинувачення на адресу компанії директор з економіки та фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев. «Натомість ми створили такі умови, коли бізнесу стало вигідно інвестувати в рухомий склад. Зокрема, за рахунок проведеної Укрзалізницею дерегуляції вагонної складової тарифу лише в цьому році приватний парк зерновозів поповнився на 1800 одиниць. Сьогодні він складає 9273 зерновози, тоді як парк Укрзалізниці налічує 11636 зерновозів».

За словами Андрія Рязанцева, дерегуляція – це удар по корупційному ринку торгівлі вагонами Укрзалізниці, внаслідок чого з «тіні», з неоподатковуваного обороту, наразі повернуто понад 3 мільярди гривень. Наступним свідченням відкритості і прозорості Укрзалізниці стане визначення ринкової вартості перевезень на аукціонах системи «Прозоро. Продажі», що стартує у листопаді. Через цю систему визначатиметься об’єктивно ринкова ціна послуги з перевезення у вагонах Укрзалізниці, тож всі розмови про адміністративні методи ціноутворення відійдуть у минуле. Зі свого боку Укрзалізниця готова і далі надавати всі необхідні пояснення та обґрунтування кроків, які компанія здійснює для покращення своєї ефективності.

«Ми зацікавлені у залученні до обговорення представників уряду, експертів, АМКУ, готові до чергової дискусії у будь-якому форматі, у тому числі з народними депутатами, з кола незаангажованих політиків, - додав Андрій Рязанцев.

Стосовно поточної роботи з перевезення аграрної продукції, директор з економіки та фінансів Укрзалізниці повідомив, що за 9 місяців 2018 року залізницею вже транспортовано 23,6 млн тонн зернових, зокрема на експорт 18,6 млн тонн. У 2017-му році Укрзалізниця перевезла 36,9 млн тонн зернових вантажів, з яких на експорт 31,2 млн тонн.

Андрій Рязанцев закликав політиків, чиновників зосередитись на формуванні виваженої державної політики, у тому числі законодавчих кроків, котрі забезпечили б ефективну роботу аграрного та транспортного секторів: плануванні продовольчого балансу, оптимальної карти посівів, формуванні логістичних ланцюжків з максимальним використанням переваг того чи іншого виду транспорту – автомобільного, річкового, залізничного.