Друк
10.10.2018

Незалежний аудит Ernst&Young підтвердив фінансовий результат Укрзалізниці за перше півріччя 2018 року в розмірі 468,3 млн грн

Компанією Ernst&Young підтверджено фінансовий результат ПАТ «Укрзалізниця» за перше півріччя 2018 року в розмірі 468,3 млн грн. Незалежним аудитором також високо оцінено підвищення кредитного рейтингу компанії агентством S&P, що є свідченням стабілізації та поступового покращення  фінансово-економічного стану компанії. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 «Аудитор підтвердив фінансовий результат компанії за 6 місяців 2018 року, який склав 468,3 млн грн і є майже у 4 рази вищим, ніж за весь 2017 рік», - повідомив керівник Укрзалізниці.

За його словами, результати фінансової діяльності ПАТ «Укрзалізниця» у січні – червні цього року також свідчать про зростання темпів інвестування у відновлення основних засобів. Зокрема, компанія активно оновлює рухомий склад та тягу.

«Серед основних плюсів першого півріччя 2018 року є те, що вперше з моменту створення публічного акціонерного товариства балансова вартість основних засобів протягом цього часу фактично не зменшилась, – це свідчить про зростання темпів інвестування. Попередні роки балансова вартість за цією позицією зменшувалась на 2 – 7 млрд грн упродовж шести місяців», - зауважив Євген Кравцов.

Він також повідомив, що вперше в аудиторському звіті виокремлено частину активів та зобов’язань, що залишились на непідконтрольній території та за балансовою вартістю становлять 10,8 млрд грн, або 4,1% від загальних активів компанії. «Такий показник свідчить про низький рівень ризику цього фактору для фінансово-господарської діяльності компанії», - зазначив Євген Кравцов.

В Укрзалізниці також повідомили, що одержання прибутку в 2017 році та першому півріччі 2018 року знайшло своє відображення у збільшенні капіталу компанії на 419 млн грн. Зменшення зобов’язань компанії на 4 млрд грн також свідчить про високий рівень платоспроможності. Крім того, аудитори відзначили появу механізму квазівалютного хеджування ризиків шляхом періодичної індексації нерегульованих державою цін на товари, роботи і послуги, як стабілізуючого кроку для нівелювання можливих втрат від курсових різниць за кредитним портфелем компанії.