Друк
02.10.2018

Для забезпечення пасажирських перевезень упродовж найближчих п’яти років у цей напрямок необхідно інвестувати понад 111 млрд грн, - Укрзалізниця

Для забезпечення пасажирського руху на залізничному транспорті у найближчі п’ять років у пасажирські перевезення необхідно інвестувати 111,6 млрд грн, - про це повідомив газеті «Магістраль» директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики ПАТ «Укрзалізниці» Антон Саболевський. Щоб віднайти додаткові фінансові джерела у ситуації, коли пасажирські перевезення є глибоко збитковими, а держава не компенсує ці витрати, Укрзалізниця активізує роботу з реформування пасажирської вертикалі.

Директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики ПАТ «Укрзалізниці» Антон Саболевський поінформував, що фахівці товариства вже підготували та винесли на розгляд комітету з реформування Укрзалізниці пропозиції щодо подальшого реформування філії «Пасажирська компанія» ПАТ «Укрзалізниця». Стоїть завдання більш чітко вибудувати функціональні вертикалі у цьому структурному підрозділі компанії. «Сьогодні є значний потенціал для підвищення ефективності пасажирського господарства Укрзалізниці», - наголошує Антон Саболевський.

Зокрема, функцію маркетингу передбачається вивести в окрему складову та посилити. Також планується відокремити напрям з управління вокзалами, в рамках підготовки до створення філії Укрзалізниці з управління вокзалами. «Завдання цієї вертикалі – вийти на самоокупність. Для цього є два основні джерела отримання доходів: надання послуг перевізникам (зараз в Україні це філії «Пасажирська компанія», «Українська залізнична швидкісна компанія» і регіональні філії в частині приміських поїздів, а також закордонних перевізників) та додаткові послуги й сервіси, що надаються пасажирськими вокзалами. Аналіз досвіду інших країн, зокрема Польщі та Німеччини, показує, що вокзальні компанії більшу частину доходів отримують саме від додаткових послуг», - розповів Антон Саболевський.

Третій важливий крок, за словами Антона Саболевського, - чіткий розподіл між вертикалями з ремонту та експлуатації рухомого складу з відповідним підпорядкуванням лінійних підрозділів. Зокрема, заступник з ремонту відповідатиме за роботу ремонтних депо.

«Така модель зможе допомогти філії «Пасажирська компанія» здійснювати її комерційну функцію і підвищити прибутковість», - зазначає Антон Саболевський.

Нагадаємо, пасажирські перевезення для Укрзалізниці є глибоко збитковими. Торік збитки склали 10 млрд грн, з яких 6 млрд грн припало на частку далекого сполучення. При цьому держава не компенсує ці суми і не вкладає кошти в оновлення рухомого складу, як це передбачено Законом України «Про залізничний транспорт».