Друк
23.08.2018

Ціни промислових виробників випереджають зростання вартості перевезень залізницею, – Андрій Рязанцев

Зростання цін вітчизняних товаровиробників є значно вищими, ніж збільшення вартості перевезення вантажів залізничним транспортом. Про це повідомив директор з економіки і фінансів ПАТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

Так, за даними Державної служби статистики, індекс цін виробників промислової продукції в другому кварталі 2018 року до відповідного періоду 2017 року склав 118,6 %. «Зокрема, видобування кам’яного вугілля, металевих руд – 139 %, виробництво коксу та продуктів нафтопереробки – 132 %, металургійне виробництво – 120 %, машинобудування, постачання електроенергії – 122 %. Водночас індекс тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом у другому кварталі 2018 року відповідно до аналогічного періоду минулого року склав лише 113,6 %», – зауважив Андрій Рязанцев.

І навіть за таких умов Укрзалізниця продовжує збільшувати обсяг інвестицій в оновлення рухомого складу. Сьогодні з понад 27 тисяч піввагонів, наявних у робочому парку Укрзалізниці, їх 20 % – високої якості. «Обсяг інвестицій Укрзалізниці в оновлення рухомого складу випереджає доходи компанії. У цьому році ми спрямували на інвестиції вже на 1,5 млрд грн більше, ніж загалом отримали надходжень на свій інвестиційний рахунок від зміни тарифів на вантажні перевезення», – повідомив Андрій Рязанцев.

Загалом з початку 2018 року Укрзалізниця вже придбала 2287 вантажних вагонів, з яких 1837 вагонів побудовано на власних виробничих потужностях філій товариства. Торік Укрзалізниця придбала 2721 вантажний вагон, з яких 2606 вагонів було побудовано на власних підприємствах. При цьому рухомий склад Укрзалізниці, який на ринку залізничних перевезень складає лише 40 %, і надалі залишається у великому дефіциті.

Нагадаємо, у лютому 2018 року була змінена система визначення вагонної складової при перевезеннях у рухомому складі Укрзалізниці. Завдяки цьому тепер вартість рухомого складу визначається ринком, а не державою. Наразі також триває діалог із клієнтами Укрзалізниці щодо визначення рівня інших складових тарифу – інфраструктурної та локомотивної.