Друк
25.07.2018

Всі понад 3,46 млрд грн, отриманих у 2018 році від індексації тарифів, Укрзалізниця спрямувала на інвестиції, - Євген Кравцов

Усі кошти, які надійшли в першому півріччі 2018 року від індексації вантажних тарифів на окремий рахунок, використовуються виключно на інвестиції. Так, понад 3,46 млрд грн отриманих коштів було спрямовано на будівництво, модернізацію та ремонт вантажних вагонів, капітальний ремонт локомотивів і модернізацію колії. Про це було повідомлено під час чергової зустрічі представників Укрзалізниці з вантажовідправниками.

 

Під час зустрічі учасники ринку залізничних перевезень окреслили основні проблеми, що виникають при перевезенні вантажів, та шляхи їх вирішення. Зокрема, учасники наради погодилися, що компанія має виконувати свої основні функції – перевезення вантажів у визначені терміни – та робити це за економічно обґрунтованими тарифами. Найбільше коштів з інвестиційного рахунку – понад 1,44 млрд грн – було інвестовано в матеріали на будівництво, модернізацію та ремонт вантажних вагонів, майже 1 млрд грн – на капітальний ремонт і модернізацію локомотивів, понад 656 млн грн – на модернізацію колії, 390 млн – на нові вантажні вагони. «Укрзалізниця, як і обіцяла, виконує свої зобов’язання перед вантажовідправниками та направляє кошти, отримані від індексації, виключно на капітальні інвестиції», - повідомив під час зустрічі в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

Також Укрзалізниця виступає за вдосконалення тарифної політики у вантажних перевезеннях. Зокрема, зміна тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом упродовж найближчих років має бути прив’язана до макроекономічних показників – індексу цін товаровиробників на товари та послуги. Вартість перевезень вантажу повинна залежати не від виду вантажу, а від собівартості. Саме тому на погодження до Мінінфраструктури надано проект наказу щодо уніфікації тарифів, зокрема, зближення класів тарифів з метою усунення преференції для окремих груп вантажовідправників. Учасники ринку усвідомлюють, що Укрзалізниця є бізнес структурою, діяльність якої направлена на отримання фінансового прибутку, і не повинна брати на себе збитки та неефективність інших галузей економіки.

За даними Євгена Кравцова, завдяки вдосконаленню тарифів - зближення класів тарифів – галузь додатково зможе залучити понад 1,8 млрд грн, з яких майже 971 млн грн або 52,9 % суми піде на виготовлення й модернізацію вантажних вагонів, 617 млн грн (33,6 %) на реконструкцію та ремонт колії, електричних мереж тощо. Решта – 248 млн грн (13,5 %) буде спрямована на модернізацію тягового рухомого складу.

Під час зустрічі представники Укрзалізниці зазначили, що перевізник має намір збільшувати кількість маршрутних відправок. Учасники діалогу погодилися, що різниця у вартості повагонних та маршрутних відправлень має суттєво відрізнятися залежно від собівартості перевезень.

Також усі учасники наради відзначили покращення комунікації з Укрзалізницею та конструктивне вирішення питань на прикладі оптимізації чисельності зернових станцій.