Друк
18.06.2018

Укрзалізниця очікує від Міністерства інфраструктури рішення щодо фінансування будівництва 4 шляхопроводів за рахунок Державної програми підвищення безпеки дорожнього руху

Укрзалізниця очікує від Міністерства інфраструктури рішення щодо включення до Державної програми підвищення безпеки дорожнього руху в Україні до 2020 року будівництва 4 шляхопроводів замість залізничних переїздів з інтенсивним автобусним рухом. Про це повідомив в.о. голови правління товариства Євген Кравцов. За його словами, відповідну пропозицію Укрзалізниця подала ще восени минулого року.

 

«Дохідна частина дорожнього фонду формується значною мірою за рахунок акцизу на пальне. Оскільки Укрзалізниця є однією з найбільших компаній – споживачів дизпального в Україні, витрачаючи на його придбання близько 7 млрд грн на рік, ми вважаємо справедливим передбачити частку коштів дорожнього фонду саме на потреби залізничної безпекової інфраструктури. Так, ще торік ми запропонували виділити з державного дорожнього фонду понад 700 млн грн на проектування, будівництво шляхопроводів та демонтаж залізничних переїздів з автобусним рухом на чотирьох напрямках, де існує гостра потреба покращити дорожню інфраструктуру, насамперед задля безпеки наших громадян. Адже 5 відсотків коштів державного дорожнього фонду України спрямовуються саме на заходи із забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм», - повідомив Євген Кравцов.

Зокрема, пропозиції Укрзалізниці стосувалися будівництва шляхопроводів у межах міста Бердичів на Житомирщині (переїзд 30 км перегону Бердичів – Демчин), у Боярці на Київщині (переїзд 878 км станції Боярка), у Дніпрі (переїзд 200 км станції Нижньодніпровськ-Вузол) та в межах села Ясенівці Львівської області (переїзд 1407 км перегону Красне – Золочів). Загальна орієнтовна вартість робіт із проектування та будівництва цих шляхопроводів складає 730 млн грн.

«Ми певні, що найоптимальнішим варіантом для забезпечення безпеки руху є той, коли автомобільні та залізничні шляхи не перетинаються. Це дозволить запобігти трагедіям на залізничних переїздах, які, на жаль, трапляються з вини горе-водіїв, які грубо порушують правила дорожнього руху. Адже попри те, що залізничники постійно закликають водіїв дотримуватися правил перетину залізничних переїздів, такі випадки непоодинокі», – зауважив Євген Кравцов.

Статистика свідчить, що кількість дорожньо-транспортних пригод на перетинах автомобільних та залізничних шляхів не зменшується. Так, за 5 місяців 2018 року на залізничних переїздах і коліях поза переїздами сталося 33 випадки ДТП, що на 2 випадки більше, ніж за відповідний період минулого року. Такі випадки фіксуються й далі.

Зокрема, 3 червня близько 2-ої години ночі на залізничному переїзді з черговим працівником на станції Нові Санжари регіональної філії «Південна залізниця» зафіксовано зіткнення вантажного поїзда зі скутером, унаслідок чого загинули водій і пасажир скутера. Попередньо встановлено, що мототранспорт спричинив ДТП, проїхавши заборонні показники світлофорів та опущені шлагбауми переїзду при справно працюючій сигналізації.  

А 5 червня о 02:34 сталася ДТП на залізничному переїзді на станції Кропивницький регіональної філії «Одеська залізниця». Водій автомобіля ВАЗ-2121 «Нива» при справно працюючій сигналізації з заборонними показниками виїхав на переїзд під час руху вантажного поїзда та в’їхав у нього. На щастя, ніхто не постраждав. Затримка поїзда склала 1 годину 30 хвилин. Через ДТП також було затримано ще п’ять поїздів на час від 20 хвилин до 1 години 45 хвилин.  

Крім того, 8 червня о 13:50 на перегоні Копичинці – Гусятин регіональної філії «Львівська залізниця» на переїзді без чергового працівника допущено зіткнення автонавантажувача JCB з вантажним поїздом. Унаслідок ДТП затримано один поїзд на 1 годину 32 хвилини.

 

Довідка

На мережі Укрзалізниці налічується 4945 залізничних переїздів, із них 2343 – з автобусним рухом; 1290 – із черговим працівником; 1262 – обладнані пристроями автоматики, у тому числі 383 переїзди обладнано чотирма шлагбаумами, що забезпечують разом з основними шлагбаумами повне перекриття проїжджої частини автодороги.