Друк
30.05.2018

У 2018 році Укрзалізниця запланувала безпрецедентні інвестиції – 26 млрд грн, - Євген Кравцов

Залучення довгострокових інвестицій у залізничну галузь, зокрема в оновлення рухомого складу та інфраструктури, - основна тема конференції «UZ: Investor Day 2018», яка проходить 30 травня 2018 року в Одесі. «Цьогоріч в Укрзалізниці заплановані безпрецедентні інвестиції в розвиток галузі – понад 26 млрд грн. Але цього не достатньо, і компанія потребує додатково близько 2 млрд дол. США", - повідомив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов.

 

За словами Євгена Кравцова, наразі Укрзалізниця реалізує велику кількість інвестиційних проектів через постійний дефіцит у коштах, який залізнична галузь відчувала впродовж останніх 10 років і особливо гостро – протягом останніх 5 років. «Наразі маємо надолужувати все те, що не було зроблено вчасно, тому реальна потреба в інвестиціях становить ще близько 2 млрд доларів США. І для цього потрібно віднайти інструменти для залучення приватного капіталу в усіх необхідних напрямках. Тому ми розпочинаємо системну роботу щодо вироблення механізмів залучення приватних інвестицій», - розповів Євген Кравцов.

За словами Євгена Кравцова, Укрзалізниця готова запропонувати інвесторам конкретні програми. «Ми хочемо запропонувати бізнесу кілька напрямків для інвестицій, які можуть бути цікавими. Зокрема, це інвестиції в тяговий рухомий склад, вантажні вагони, термінальні та вагонні комплекси. Це основні великі напрямки, співпраця за якими може принести великому бізнесу прибутки, а Укрзалізниці – оновлення основних фондів», - зауважив керівник Укрзалізниці.

Він також наголосив, що пріоритет інвестиційної політики, яка наразі реалізується компанією, – інвестиції в рухомий склад, локомотиви, пасажирські та вантажні вагони. «Ми почали працювати з оновлення парку тепловозів, електровозів. Також у цьому році поповнимо парк вантажних вагонів на 7 тис. одиниць, що є рекордним показником за останні 8 років. Зокрема, вже побудовано понад тисячу вагонів на власних підприємствах. До кінця року буде побудовано понад 3,5 тис. одиниць», - розповів Кравцов.

Окрім цього, за словами очільника Укрзалізниці, ще 3,5 тис. вантажних вагонів буде придбано за кошти ЄБРР. Банк уже розпочав відповідну процедуру закупівлі. «Буде створена окрема вагонна компанія, яка управлятиме цими вагонами, щоб вони заробляли кошти», - зазначив Євген Кравцов.

У цьому році також заплановано придбати 60 пасажирських вагонів, 2 секції електропоїздів, модернізувати 226 пасажирських вагонів і 100 секцій електропоїздів та інше.

Серед великих інфраструктурних проектів, які реалізуються Укрзалізницею, - будівництво Бескидського тунелю, який було відкрито минулого тижня, електрифікація дільниць Потоки – Золотнишине, Ковель – Ізов – Держкордон, початок електрифікації дільниці Долинська – Миколаїв, збільшення пропускної спроможності напрямку Запоріжжя – Комиш-Зоря – Волноваха – Маріуполь.