Друк
05.03.2018

Один тепловоз General Electric обійдеться Україні в 3,5 млн доларів

На звернення засобів масової інформації прес-центр Укрзалізниці повідомляє, що один тепловоз General Electric обійдеться Україні приблизно в 3,5 млн доларів. Нагадаємо, що сьогодні в системі ProZorro оприлюднено звіт про укладення договору з ТОВ «Джиі Україна» на постачання локомотивів на 140,40 млн доларів для подальшої передачі їх у лізинг.

 

Понад 28 млн доларів від цієї суми повернуться в бюджет України як ПДВ та понад 11 млн доларів залишаться в Україні за рахунок локалізації виробництва в країні. Таким чином? Україні один тепловоз General Electric обійдеться приблизно в 3,5 млн доларів.

Нагадаємо, 23 лютого 2018 року в головному офісі Укрзалізниці підписано пакет важливих документів довгострокового партнерства з компанією General Electric. З них розпочинається перший етап співробітництва з GE для оновлення та модернізації парку тепловозів Укрзалізниці. Зокрема, підписано рамкову угоду між Укрзалізницею та GE щодо 15-річного партнерства в оновленні та модернізації рухомого тягового складу. Наприкінці 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартує на початку 2018 року в США, і перші поставки заплановані вже цієї осені.