Друк
28.12.2017

Пішохідний міст на станції П’ятихатки – вже шостий, який залізничники після реконструкції здають в експлуатацію в 2017 році, - Євген Кравцов

Сьогодні, 28 грудня 2017 року, в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час робочої поїздки в Дніпропетровську область проінспектував зведений залізничниками новий залізобетонний пішохідний міст у П’ятихатках. Передбачається, що старий металевий  пішохідний міст в першому кварталі 2018 року залізничники демонтують.

 

Існуючий металевий пішохідний міст на ст. П’ятихатки, побудований у 1952 році, є дефектною спорудою. Несучі конструкції мосту металеві, пішохідна частина виконана з дерев’яного настилу.

«Для нас принципово важливо, щоб пасажири, які користуються послугами залізниці, почували себе на об’єктах залізничної інфраструктури не лише комфортно, а й безпечно. Новий  пішохідний міст потрібен пасажирам, адже станція пропускає велику кількість пасажирських поїздів, тому ми його реконструювали. Дякую будівельникам за гарну роботу», - зазначив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов. 

Будівельні роботи  розпочалася влітку 2016 року, і на них були максимально задіяні структурні підрозділи ПАТ «Укрзалізниця». Так, генеральний підрядник – Дніпровський мостобудівельний поїзд регіональної філії «Придніпровська залізниця» виконав роботи з влаштування опор, монтажу залізобетонних прогонових будов та східців. Роботи з  влаштування палевої основи опор , забивання 110 залізобетонних паль виконував Львівський мостобудівельний поїзд. Всі залізобетонні конструкції (палі, фундаменти опор, опори, прогонові будови) виготовив Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал. Роботи з фарбування залізобетонних та металевих конструкцій мосту, благоустрою  прилеглої до мосту території  виконали структурні підрозділи служб колії регіональної філії «Придніпровська залізниця», а структурні підрозділи служби електропостачання перевлаштували контактну мережу та влаштували освітлення на пішохідному мосту.

Зовнішні підрядні організації були задіяні лише для робіт, з асфальтування та влаштування 5 підйомників для маломобільних верств населення. Ці роботи  виробничими підрозділами залізниці не виконуються.

Новий міст має довжину 182 м, на посадочні платформи влаштовано 5 сходів, на яких змонтовані  5 підйомників для маломобільних верств населення. Виконано благоустрій прилеглої до мосту території. Загальна вартість робіт склала 28,5 млн грн.

За словами Євгена Кравцова, пішохідний міст у П’ятихатках, - не єдиний пішохідний міст, який було реконструйовано останнім часом. «У цьому році залізничники провели капітальний ремонт пішохідних мостів на станціях Мукачеве, Чоп, Вишневе, Козятин, Харків – Пасажирський. Ремонт таких дефектних споруд вносимо в свої подальші плани. Зокрема, на наступний рік заплановані проектні роботи з реконструкції рамно-рейкової металевої частини пішохідного мосту по станції Дніпро, а реалізація цього проекту передбачається в 2019 році», - повідомив Євген Кравцов.