Друк
02.11.2017

Третій модернізований електропоїзд вийде на маршрут приміських перевезень з Києва до міст-супутників

Третій модернізований цього року новим обладнанням електропоїзд для приміських перевезень прийняла в експлуатацію комісія ПАТ «Укрзалізниця» на Київському електровагоноремонтному заводі. До кінця 2017-го буде задіяно до перевезень ще чотири модернізовані електрички.

 

Завдяки модернізації змінюється інтер’єр та екстер’єр поїзда, встановлюється сучасне світлосигнальне обладнання головних вагонів, електронні маршрутні вказівники на лобових частинах головних вагонів та енергозберігаюче світодіодне освітлення пасажирських салонів. У модернізованих електричках встановлені нові герметичні вікна з сонцезахисними ролетними шторами. Нові та зручні сидіння. Відремонтовані та модернізовані системи вентиляції пасажирських салонів вагонів та кабін машиністів. У ході ремонту замінено всі нагрівальні елементи та вентиляційні агрегати.

«Модернізований електропоїзд найближчим часом планується задіяти для реалізації пілотного проекту забезпечення приміського залізничного сполучення між Києвом, Ірпенем, Бучею, Немішаєвим та Броварами з інтервалом руху 20-25 хвилин. Завдяки цьому проекту Укрзалізниця прагне зробити трудову міграцію населення більш зручною та розвантажити автомобільні шляхи», – розповів член правління товариства Сергій Михальчук.

Він нагадав, що попередні два модернізовані на цьому заводі електропоїзди вже перевозять пасажирів – це №668 Фастів – Ворожба – Фастів та № 7246 Львів – Трускавець – Львів. «Загалом з початку поточного року завод відремонтував 11 електропоїздів, які забезпечують приміські та регіональні пасажирські перевезення»,– повідомив Сергій Михальчук.

Виконання капітального ремонту одного електропоїзда, який складається з 10 вагонів, обходиться Укрзалізниці в 46 млн грн. Вартість нового електропоїзда наразі майже в 10 разів дорожча. Як розповів Сергій Михальчук, до кінця поточного року планується задіяти до перевезень ще три такі модернізовані поїзди для регіональної філії «Південно-Західна залізниця» й один для регіональної філії «Львівська залізниця».

Раніше повідомлялося, що ПАТ «Укрзалізниця» впродовж 2017-2018 рр. оновить 20 % парку приміських  поїздів – це наймасштабніші обсяги за останні 10 років. Зокрема, як повідомив в.о. голови правління товариства Євген Кравцов, у 2017 році буде оновлено 93 секції, а у 2018 – 159 секцій електропоїздів.

Укрзалізниця збільшує обсяги ремонтів приміського рухомого складу. За весь минулий рік було капітально відремонтовано 60 секцій або 12 приміських поїздів.

 

Довідка

ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» є провідним підприємством України з виконання капітальних ремонтів обсягу КР-1, КР-2, капітальних ремонтів з подовженням терміну служби (КРП) електропоїздів серії ЕР, а також капітальних ремонтів обсягу КР-1, КР-2 електропоїздів ЕПЛ2Т, ЕПЛ9Т і дизель-поїздів серії ДПЛ, ДТЛ, електропоїздів серії ЕТ, ЕД.