Друк
04.10.2017

ПАТ «Укрзалізниця» та компанія General Electric мають намір підписати рамкову угоду про співпрацю в листопаді 2017 року

ПАТ «Укрзалізниця» за сприяння та підтримки Уряду України планує у листопаді 2017 року підписати рамкову угоду про співпрацю із світовим гігантом General Electric Transportation, який є складовою транснаціональної корпорації General Electric. Відповідні домовленості досягнуті під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Президентом компанії General Electric Transportation Джеймі Міллер.

Як повідомив в. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов під час переговорів з президентом та виконавчим директором американської компанії General Electric Transportation пані Джеймі Міллер, що відбулися 4 жовтня в офісі компанії, Уряд України та ПАТ «Укрзалізниця» націлені на підтримку довготривалої співпраці з компанією General Electric щодо проекту оновлення українського парку вантажних магістральних тепловозів. Євген Кравцов повідомив, що з американськими партнерами досягнуто домовленості про створення робочої групи для пришвидшення процесу підготовки рамкової угоди. «Сподіваємось у найстисліші терміни підготувати документи, в межах яких укладатимуться операційні контракти. Ми вже продемонстрували фахівцям General Electric наші виробничі бази, які могли стати потенційними майданчиками для розгортання виробництва американською компанією. Крім того, Укрзалізниця отримала від американської сторони підтвердження зацікавленості у фінансуванні проекту з боку потужних фінансових організацій»,- розповів Євген Кравцов.

Прем’єр-міністр України під час зустрічі з Президентом компанії General Electric Transportation Джеймі Міллер наголосив на важливості співпраці зі світовим виробником локомотивів та локалізації виробництва, яка може сягнути 40%. «Для нас важливо модернізувати рухомий склад Укрзалізниці, а це потребує інвестицій та технологічних рішень. Тож питання співпраці з GE може стати тим випадком, коли поєднання можливостей буде вдалим, - зазначив Володимир Гройсман. - Все, що потрібно буде від Уряду буде опрацьовано максимально швидко». Глава Уряду підкреслив, що співпраця з GE сприятиме створенню десятків тисяч робочих місць на підприємствах, які вже працюють в Україні.

Нагадаємо, що п’ятирічний план розвитку ПАТ «Укрзалізниця» передбачає модернізацію та закупівлю 270 локомотивів. Частину локомотивів планується модернізувати та придбати у співробітництві з General Electric. Також товариство планує у 2018 році підписати договір з General Electric на придбання 30 локомотивів на умовах лізингу.

 

Переглянути фото з заходу можна на офіційній сторінці ПАТ "Укрзалізниця" у Facebook.