Друк
07.09.2017

Керівники залізниць 5 країн підписали протокол засідання Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід

Керівники залізниць пяти країн: України, Ірану, Азербайджану, Грузії та Польщі – 7 вересня підписали в Одесі протокол засідання Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід. Проект з розвитку маршруту передбачає організацію контейнерних вантажоперевезень з Індії/країн Перської затоки через Іран, Азербайджан, Грузію, Україну, Польщу до країн ЄС і зворотно.

 

Документ підписали в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, голова правління ЗАТ «Азербайджанські залізниці» Джавид Гурбанов, директор, уповноважений Правлінням з корпоративних питань АТ «ПКП» Владислав Шчеповськи, генеральний директор-голова Ради директорів АТ «Грузинські залізниці» Мамука Бахтадзе та заступник міністра, голова правління і президент РАІ Саід  Мохаммад Заде.

Як зазначив голова правління ЗАТ «Азербайджанські залізниці» Джавид Гурбанов, новий маршрут пролягає з Індії/країн Перської затоки через Іран, Азербайджан, Грузію, Україну, Польщу до країн ЄС і зворотно. «Цей маршрут має великий потенціал – 72 млн тонн вантажів вантажообігу, ми хочемо його розвивати, адже він вже запрацював, головне залучити тепер більше обсягів до перевезень і для цього кожна з країн-учасниць проекту розвиває свою залізничну та портову інфраструктуру», – підкреслив Джавид Гурбанов.

В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов наголосив, що цій події – підписанню протоколу засідання Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід, передували два роки інтенсивної співпраці між залізничниками-учасниками проекту. Він подякував їм за співпрацю. «Розвиток маршруту Південь – Захід сприятиме реалізації транзитного потенціалу України, зміцненню економічних відносин між країнами-учасницями проекту та пожвавленню вантажообігу до країн ЄС», - зазначив Євген Кравцов.

Генеральний директор – голова Ради директорів АТ «Грузинські залізниці» Мамука Бахтадзе розповів, що учасники проекту застосують наскрізні тарифи, що сприятиме залученню додаткових вантажів на міжнародний маршрут.

За словами уповноваженого Правлінням з корпоративних питань АТ «ПКП» Владислава Шчеповськи, учасники проекту популяризуватимуть його серед суб’єктів транспортного ринку, зокрема, вже працює веб-сайт цього маршруту: http://southwest.adyexpress.az/int/ru/home-page-ru/.

Як зазначив заступник міністра, голова правління і президент РАІ Саід  Мохаммад Заде, іранська сторона всіляко сприяє розвитку маршруту та розвиває інфраструктуру всередині країни для цього.

Очільник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов повідомив, що товариство відновлюватиме на цьому маршруті повноцінну роботу двох поромів, у перспективі вже в наступні місяці планується знайти механізм спільно з Грузією та Азербайджаном для задіяння в роботу на цьому міжнародному маршруті одного з поромів. Також розвиватиметься залізнична інфраструктура між станціями Поромна та Ізов – це понад 900 км міжнародного маршруту територією України. 

Переглянути фото з заходу можна на офіційній сторінці ПАТ "Укрзалізниця" у Facebook.