Друк
29.08.2017

Керівник Укрзалізниці Євген Кравцов обговорив з представниками ЄБА забезпечення учасників ринку рухомим складом та тарифну політику

В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов запросив до діалогу учасників транспортного ринку – представників ЄБА. Зустріч відбулася 29 серпня в головному офісі акціонерного товариства. Учасники обговорили актуальні питання щодо вантажоперевезень, забезпечення рухомим складом, пропозиції щодо його оновлення, перспективи збільшення робочого парку та тарифну політику.

Євген Кравцов зауважив, що така відверта розмова сприяє конструктивній співпраці та спільному пошуку оптимальних рішень для прозорого забезпечення учасників ринку рухомим складом, розгляду різних механізмів оновлення парку, кращому розумінню потреб усіх сторін діалогу.

В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» повідомив учасникам зустрічі, що наразі до автоматизованої системи розподілу вагонів включені зерновози і незабаром 100% їх буде буде розподілятися у такому режимі. Також він проінформував, що на власних заводах до кінця поточного року буде виготовлено більше 3 тисяч піввагонів. Також вирішується питання подолання дефіциту локомотивів шляхом ремонтів та модернізації, це також дозволить поступово збільшити їх кількість, зокрема на напрямку Комиш-Зоря-Волноваха та забезпечити на цій дільниці більший вантажопотік.

Також обговорили учасники діалогу і тарифну політику. За словами Євгена Кравцова, основними аргументами, що свідчать про необхідність індексації тарифів на вантажоперевезення у 2017 році, є суттєве зростання  індексу цін промислової продукції, яку споживає залізнична галузь, збільшення податкового навантаження за землю до 2 млрд грн, соціального навантаження – збитки від пасажирських перевезень прогнозуються на рівні 11 млрд грн, а також необхідність збільшувати інвестиції в оновлення рухомого складу та модернізацію залізничної інфраструктури.

«Закликаю представників бізнесу реально оцінити ситуацію щодо тарифів на вантажоперевезення, запропонована індексація на 22,5% з жовтня лише незначно зменшить розрив між зростанням цін виробників промислової продукції і не створить навантаження для учасників ринку», – зауважив Євген Кравцов.

Учасники зустрічі зі свого боку запропонували для Укрзалізниці механізми надання рухомого складу в оренду та придбання в лізинг, які будуть детально проаналізовані менеджментом товариства. Також обговорили впровадження механізму довгострокової індексації тарифів на вантажні перевезення.