Друк
04.08.2017

Укрзалізниця посилює платіжну дисципліну з контрагентами

ПАТ «Укрзалізниця» посилює контроль за виконанням договорів та платежів з контрагентами за поставлені товари, виконані роботи, надані послуги та викорінює корупцію всередині галузі. Менеджмент товариства прагне запобігти випадкам, коли певні посередники чи посадові особи Укрзалізниці вимагають винагороду за здійснення розрахунків. Контрагентів просять повідомляти про такі факти, щоб викорінити їх.

 

Офіційно заявляємо, що ПАТ «Укрзалізниця» має кошти для вчасного виконання всіх зобов'язань перед контрагентами. Запас коштів на покриття витрат складає 5 млрд грн. Цього цілком достатньо для розрахунків за поточними рахунками. Тому якщо хтось вам скаже зворотне – це або дилетант, або людина з корупційними намірами. Такі схеми «бізнесу» в Україні роками були стандартними, проте настав час зрозуміти, що країна та Укрзалізниця змінюються. 

Лише впродовж липня отримали понад 40 претензій щодо невчасних розрахунків за договорами з контрагентами. Це серйозний показник, який свідчить про наявну проблему затримки платежів, але й сигналізує про те, що наші партнери не погоджуються на пропозиції сумнівних «посередників».

ПАТ «Укрзалізниця» звертається до своїх контрагентів та партнерів з проханням повідомляти на спеціальну електронну скриньку nonpayment@uz.gov.ua про випадки затримки в оплатах та пропозиції «вирішити питання». Також в Укрзалізниці започатковано проект зі створення єдиного платіжного центру (payment factory). Триває процес централізації розрахунків, що дозволить контролювати їх виконання.‎