Друк
21.06.2017

ПАТ «Укрзалізниця» подає коментар щодо перебування Войцеха Балчуна на посаді голови правління товариства

Інформацію щодо перебування Войцеха Балчуна на посаді голови правління ПАТ «Укрзалізниця» прокоментував директор з правових питань ПАТ «Укрзалізниця», доктор юридичних наук, професор Андрій Омельченко.

За його словами, відповідно до чинного законодавства голова правління ПАТ «Укрзалізниця» призначається та звільняється з посади виключно Кабінетом Міністрів України. В. Балчуна було призначено головою правління ПАТ «Укрзалізниця» розпорядженням Кабінету Міністрів України. Згідно із законодавством строк повноважень голови правління товариства становить 3 роки (пункт 83 Статуту товариства, затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України).
«Відповідно до частини 3 ст. 6 Закону України «Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування», пункту 83 Статуту публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» голова ПАТ призначається на посаду та звільняється з посади виключно Кабінетом Міністрів України», - зазначив Андрій Омельченко.
Окрім того, відповідно до частини 1 ст. 39-1 КЗпП України, якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений строк.
Зазначене положення також підтверджується судовою практикою, зауважив Андрій Омельченко, а саме п. 31 Правових позицій, висловлених судовою колегією в цивільних справах Верховного Суду України в зв’язку з аналізом причин перегляду судових рішень у цивільних справах у 1996 році від 01.12.1997. Йдеться про те, що правила ст. 39-1 КЗпП про продовження строкового договору на невизначений строк поширюються і на випадки, коли після закінчення строку контракту трудові відносини фактично тривають і кожна із сторін не вимагає їх припинення.
Тому, оскільки після закінчення 05.06.2017 строку контракту з головою правління ПАТ «Укрзалізниця» від 06.06.2016 трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагала їх припинення (Кабінет Міністрів України не приймав жодних рішень із цього приводу), дія контракту з головою правління ПАТ «Укрзалізниця» В. Балчуном, з урахуванням положень частини 1 ст. 39-1 та частини 2 ст. 23 КЗпП, формально вважається продовженою до 5 червня 2019 року.