Друк
21.06.2017

За п’ять місяців 2017 року Укрзалізниця перевезла майже 140 млн тонн вантажів

Укрзалізниця з січня по травень поточного року перевезли 139,2 млн тонн вантажів, що майже на 3% більше відповідного показника минулого року. Зокрема, у  внутрішньодержавному сполученні залізничники перевезли 64,7 млн тонн, імпорту – 15,7 млн тонн, експорту – 50,7 млн тонн та транзиту – майже 8,2 млн тонн.

 Загальні обсяги перевезень за 5 місяців 2017 року порівняно з аналогічним періодом 2016 року зросли на більшість видів вантажів. Найбільший приріст обсягів відбувся при перевезеннях зерна та зернових, мінбудматеріалів, руди кольорової та марганцевої, хімічних і мінеральних добрив тощо.

Внутрішніх вантажів залізниці України перевезли майже 64,7 млн тонн, що на 3,5% менше, ніж у 2016 році. Зросли обсяги перевезень внутрішніх перевезень нафти та нафтопродуктів, руди кольорових металів і сірчаної сировини, лісних вантажів; хімічних і мінеральних добрив, зернових вантажів, брухту чорних металів, мінбудматеріалів, солі.

На 2% збільшилася кількість імпортних вантажів, зокрема за рахунок росту обсягів перевезень чорних металів, кольорових металів і виробів з них, лісних вантажів, хімічних і мінеральних добрив, хімікатів, солі.

Експортних вантажів перевезено 50,7 млн тонн – +10,6% до минулорічного, спостерігається тенденція до збільшення обсягів нафти та нафтопродуктів, руди залізної й марганцевої, руди кольорової та сірчаної сировини, зерна та зернових, коксу, мінбудматеріалів.

Транзит також збільшився на 14,3%. Серед транзитних вантажів, яких перевезено майже 8,2 млн тонн, вдвічі зросли обсяги кам’яного вугілля, крім того збільшилися обсяги руди кольорової та сірчаної сировини, лісних вантажів, хімікатів, цементу та солі.