Друк
10.06.2017

Укрзалізниця запропонувала бізнесу нові принципи формування тарифів

ПАТ «Укрзалізниця» пропонує бізнесу домовитися про нові принципи формування тарифів на вантажні перевезення на строк 3-5 років починаючи з 2019-го. Таку пропозицію озвучили представники ПАТ «Укрзалізниця» директор з економіки і фінансів Андрій Рязанцев та директор зі стратегічного розвитку і інвестицій Антон Соболевський вчора, 9 червня 2017 року, на дискусійному майданчику Американської торговельної палати (American Chamber of Commerce in Ukraine). У дискусії також взяла участь директор департаменту МЕРТ, член наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Олена Дьяченко.

Запропоновані варіанти базуються на ув'язці індексації тарифів у середньостроковій перспективі з одним зі стандартних індексів або кошика індексів, які відображають зміну вартості товарів, робіт, послуг на українському ринку.

Пропозиції ПАТ «Укрзалізниця» викликали жваве обговорення партнерами товариства – представниками бізнесу. Директор департаменту МЕРТ, член наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Олена Дьяченко підтримала ініціативу Укрзалізниці та наголосила на великому соціальному навантаженні на залізницю з боку держави у вигляді пасажирських перевезень. Усі учасники зустрічі погодилися, що встановлення принципів автоматичної індексації на 3-5 років покращить роботу учасників процесу, розширить їх можливості у плануванні, підвищить інвестиційну привабливість.

Слушне зауваження від представників бізнесу: при розробці такого механізму варто також застосувати маркери показників якості послуг, які надає Укрзалізниця.

Обговорення довгострокової стратегії зміни тарифів на вантажні перевезення ПАТ "Укрзалізниця"