Друк
01.06.2017

Укрзалізниця довела здатність швидко реалізовувати інвестиційні проекти, – Володимир Гройсман

Комплексна реконструкція залізниці в напрямку Маріуполя демонструє здатність Укрзалізниці швидко реалізовувати інвестиційні проекти. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні під час урочистостей з нагоди завершення модернізації та реконструкції ділянки Комиш-Зоря – Волноваха. У заході на станції Зачатівська регіональної філії «Донецька залізниця» також взяли участь голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун, голова наглядової ради ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов і директор регіональної філії «Донецька залізниця» Сергій Бугайов.

«Сьогоднішня подія показує здатність Укрзалізниці швидко реалізовувати інвестиційні проекти. Залізничники рік тому пообіцяли й зробили все вчасно. Комплексна реконструкція дільниці Комиш-Зоря – Волноваха – це прагнення Укрзалізниці задовольнити зростаючі потреби металургійних підприємств Маріуполя», – сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Крім того, Укрзалізниця як одне з найпотужніших підприємств України запланувала в цьому році найбільшу в своїй історії інвестиційну програму. Плануємо вийти на 7 тисяч вантажних вагонів за короткий період часу. Такого плану оновлення вантажного парку не має жодна європейська країна», – додав Володимир Гройсман.

Вітаючи залізничників із завершенням проекту, голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун зауважив: «Показуємо, що можемо працювати швидко та якісно. На цьому відрізку фактично реалізовано два проекти: ремонт та інвестиція. Ми витратили 144 млн грн, а якщо ще додати інвестиції в ремонт локомотивів, які потрібні для забезпечення руху, то вийде 450 млн грн. Якщо напрямок Комиш-Зоря ‒ Волноваха залишиться єдиним сполученням зі станціями Маріупольського вузла, то очікуємо зростання обсягів перевезень від 2,6 до 3,3 млн тонн на місяць до 2020 року. Але приготувалися вже зараз».

У результаті проведених робіт пропускна спроможність на дільниці Комиш-Зоря – Волноваха суттєво збільшена. Орієнтовні обсяги перевезень на напрямку найближчим часом складуть близько 1600 вагонів на добу або 34 пари поїздів, з яких 5 пасажирських, решта – вантажні.

Наприкінці заходу його учасники оплесками привітали пропуск символічного першого поїзда, який вирушив модернізованою дільницею Комиш-Зоря – Волноваха.