Друк
18.05.2017

«Ми працюємо над ефективністю ПАТ «Укрзалізниця» і за чотири місяці 2017 року товариство має прибуток майже 98 млн грн, – Войцех Балчун

ПАТ «Укрзалізниця» пройдено період стабілізації діяльності компанії, зупинено негативні тенденції з дефіцитом рухомого складу та дизпального, розпочато оновлення основних засобів та покращення фінансово-економічних показників. Про це повідомив голова правління товариства Войцех Балчун 18 травня у Харкові під час презентації стратегії розвитку компанії до 2021 року та представлення новопризначеного директора регіональної філії «Південна залізниця» Миколи Уманця.

 

Войцех Балчун розповів, що в цьому році товариство перейшло на міжнародний стандарт фінансової звітності. Фінансовий результат чотирьох місяців поточного року – це прибуток майже 98 млн грн, тоді як за такий же період минулого року Укрзалізниця мала 1,8 млрд грн збитку. «За чотири місяці цього року маємо кращі фінансові результати, ніж за увесь минулий рік», – зауважив голова правління.

За його словами, удосконалення роботи компанії відбувається одночасно у багатьох напрямках. «Ми зупинили зменшення робочого парку вагонів та локомотивів шляхом його оновлення, запас дизпального вже сягає 35 днів і більше, тоді як на початку роботи міжнародного правління резерв дизпального був не більше двох діб, у другій половині минулого року придбали і виготовили загалом більше 1 тисячі вантажних вагонів і продовжуємо будувати їх на власних заводах у цьому році та оголосили тендер на закупівлю. Після багатьох років перерви Укрзалізниця нарешті інвестує в пасажирський рухомий склад. Ми придбали нові вагони-трансформери, які гарно сприйняли пасажири, уклали договір з вітчизняним виробником на виготовлення 38 пасажирських вагонів у 2017 році. На цей рік запланували масштабні інвестиції в оновлення рухомого складу та інфраструктури. За 10 місяців підвищили зарплату працівникам сумарно на 50%. Такого в Укрзалізниці не було багато років», – розповів Войцех Балчун.

Він також повідомив, що у 2017 році спостерігається тенденція збільшення обсягів перевезень пасажирів та вантажів, зокрема транзиту, який кілька років поспіль зменшувався. Так, за січень-квітень обсяги перевезень вантажів зросли на 3,8% до 110,5 млн тонн порівняно з відповідним періодом минулого року. Зокрема, експорт зріс на 11,2% до 40,4 млн тонн, транзит збільшився на 18,4% до 6,7 млн тонн. Відправлено 50,9 млн пасажирів, що більше на 1,3%.

«Знаковою подією є те, що у квітні 2017 року Укрзалізниця стала повноправним членом «Міжнародної асоціації «Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут», рівноправним партнером. Це рішення не було очевидним. Ми провели кілька зустрічей і переконали колег з казахської, азербайджанської та грузинської залізниць у тому, що вантажоперевезення новим шовковим шляхом із Китаю, Центральної Азії мають відбуватися через Україну. Ми зміцнюємо співпрацю з іноземними партнерами і працюємо над тим, щоб таких знакових подій було якомога більше», – зазначив Войцех Балчун.

За січень-квітень 2017 року (за очікуваними даними) ПАТ «Укрзалізниця» спрямувало майже 1,6 млрд грн на капітальні інвестиції. Це в 1,5 разу більше, ніж за відповідний період минулого року. Зокрема, на придбання/виготовлення основних засобів – 453,2 млн грн, на модернізацію основних засобів – 617,3 млн грн, на капітальне будівництво – 405 млн грн та ін.

Проектом фінплану товариства на 2017 рік передбачаються освоєння капітальних  інвестицій ПАТ «Українська залізниця»  на суму 22,7 млрд грн, при цьому 55,8 % від загальної суми капітальних інвестицій – 12,7 млрд грн буде спрямовано на оновлення залізничного  рухомого  складу (придбання нового, модернізація наявного парку), що є пріоритетним напрямком інвестиційної діяльності компанії. Обов’язкових платежів та зборів за 4 місяці загалом ПАТ «Укрзалізниця» сплачено 4,9 млрд грн, з них до Державного бюджету – 1,7 млрд грн, до місцевого бюджету – 1,6 млрд грн, до державних і цільових фондів – 1,6 млрд грн.

За словами директора з економіки і фінансів Андрія Рязанцева, ПАТ «Укрзалізниця» генерує 3% ВВП України, сплачує 15 млрд грн податків за рік та є ключовим стратегічним активом держави.

  

Довідка

Результати аудиту, який провела міжнародна компанія Ernst&Young, свідчать про позитивні результати діяльності правління Укрзалізниці. Зокрема, правлінню вдалось стабілізувати за короткий час роботу компанії. Уперше аудитори не ставлять під сумнів здатність товариства функціонувати протягом 12 місяців після перевірки. У 2016 році ПАТ «Укрзалізниця» порівняно з 2015-м вдалося збільшити доходи від реалізації на 6,4 млрд грн до 66,6 млрд грн, отримати прибуток національними стандартами бухобліку – 0,3 млрд грн, тоді як у 2015 році був збиток – 683,3 млн грн. За міжнародними стандартами фінзвітності товариству вдалося покращити фінансовий результат – зменшити збиток порівняно з 2015 роком на 9,5 млрд грн, або у 2,3 разу.  Фінансовий результат 2016 року за міжнародними стандартами становив 7,3 млрд грн збитку, що зумовлено зростанням амортизаційних відрахувань більш ніж удвічі (із 7 мільярдів у 2015 році до майже 18 мільярдів гривень у 2016 році), а не показником реальних втрат компанії.