Друк
05.04.2017

Очікувана вартість туалетних комплексів для пасажирських вагонів вказана у тендері на основі моніторингу цін виробників

Укрзалізниця не встановлює ціну на вакуумні туалетні комплекси закритого типу - її формують виробники цього обладнання. В оголошенні про проведення відкритих торгів у системі Prozorro очікувана вартість вказана саме на підставі моніторингу цінових пропозицій виробників. До того ж процедура закупівлі передбачає проведення аукціону, під час якого можливе зниження ціни.

Туалетні комплекси закритого типу – це екологічні системи, які складаються з багатьох елементів. Актуальні ринкові ціни наразі у  виробників: ТОВ «МДС» – 1068,5 тис. грн з ПДВ, ТОВ «НВП «Ріст» – 1207 тис. грн з ПДВ, ПЕСА «Бидгощ» – 1290 тис. грн з ПДВ.  Аналоги іноземного виробництва коштують в середньому 1,3 млн грн. Остаточна вартість предмету закупівлі буде визначена після проведення аукціону з його переможцем та проведення роботи зі зниження вартості предмету закупівлі.

Аналогічні туалетні комплекси працюють у літаках, а також при будівництві нових пасажирських вагонів (ПАТ «КВБЗ») та при виконанні капітально-відновлювального ремонту в умовах Дніпропетровського та  Харківського заводів.

Для пасажирів переваги очевидні - санітарні кімнати під час руху поїзда та зупинок працюють постійно, не зачиняються у санітарних зонах. У плацкартних вагонах, якими користується  велика кількість людей, Укрзалізниця для підвищення сервісу вирішила встановити такі комплекси вперше. Вони хоча і більш затратні за звичайні туалети відкритого типу, але екологічні, сучасні, більш зручні та слугують понад 20 років.

Оскільки замінити на сучасні туалетні системи Укрзалізниця планує у ході комплексно-відновлювального ремонту 250 плацкартних вагонах на українських заводах, то вимогою до обладнання є сертифікат якості та досвід використання системи на залізницях України не менше 3 років., а також наявність у виробника погодженої конструкторської документації.

Зазначення у тендері ціни, не нижче ринкової, сприяє здоровій конкуренції, оскільки не обмежує потенційне коло учасників, а також запобігає тому, що учасники просто не вийдуть на торги, як це вже було у 2016 році. Електронна система закупівель функціонує таким  чином, що учасник, ціна пропозиції якого вища за очікувану вартість закупівлі, не має можливості подати свою пропозицію.

Минулого року були неодноразові спроби закупити аналогічні туалетні комплекси для використання їх при виконанні капітально-відновлювального ремонту купейних вагонів. Однак торги на їх закупівлю не відбулися саме через відсутність учасників. Однією з основних причин виробники назвали  занизьку очікувану вартість предмету закупівлі (на рівні 910 тис. грн. з ПДВ).

Саме для уникнення зриву конкурсних торгів, орієнтуючись на ціни виробників, була визначена очікувана вартість на рівні 1079 тис. грн. з ПДВ за комплект.  В умовах пасажирських депо раніше не здійснювалося обладнання екологічно чистими туалетними комплексами закритого типу пасажирських плацкартних вагонів.

 
Довідка:

 Екологічно чистий туалетний комплекс закритого типу – це складний технічний комплекс, який складається з: двох унітазних блоків (які в свою чергу складаються з клапанної групи, корпусу, змивної чаші, датчиків, фільтрів), електронної панелі керування даного комплексу (із сенсорною кнопкою змиву), компресору, ресиверу, вакуумного всмоктувача, тенів обігріву баків, двох баків з накопичення відходів. Крім того, до комплекту входить підлога та комплект кріплень для підлоги, унітазів та баків.

Прийом пропозицій конкурсних торгів у системі Прозоррро розпочато 30.03.2017, закінчення  – 04.05.2017. Дата проведення аукціону – 09.06.2017. Очікувана вартість предмету закупівлі – 250 комплектів екологічно чистих туалетних комплексів закритого типу на суму 269 850 000 грн з ПДВ.