Друк
30.03.2017

Упродовж 5 років Укрзалізниця спрямує понад 100 млрд грн в оновлення рухомого складу – Войцех Балчун

ПАТ «Укрзалізниця» у найближчі роки планує суттєво оновити рухомий склад. За 5 років на ці потреби галузь планує спрямувати понад 100 млрд грн. Про це в ексклюзивному інтерв’ю газеті «Факты и комментарии» повідомив  голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун.

«Ми розробили п’ятирічну стратегію модернізації рухомого складу, чого, без сумніву, потребує Укрзалізниця. Збираємося купити нові і модернізовані наявні локомотиви, дизель-поїзди, вантажні та пасажирські вагони. За п’ять років плануємо витратити на ці потреби понад сто мільярдів гривень», - повідомив в інтерв’ю голова правління.

За словами Войцеха Балчуна, галузь тривалий час не мала достатніх внутрішніх інвестицій для придбання нової техніки. «Рухомий склад залізниці не може працювати вічно. Кожен елемент має свій термін служби, що регулюється жорсткими державними стандартами», - зазначив керівник галузі.

Він також додав, що наразі Укрзалізниця аналізує всі можливості ринку, зокрема, в продовж останнього півріччя Укрзалізниця підписала низку меморандумів зі світовими виробниками рухомого складу.

Войцех Балчун також повідомив, що фахівці Укрзалізниці сьогодні вивчають перспективи запровадження високошвидкісного руху в Україні. Це питання, зокрема, нещодавно обговорювалося під час переговорів з китайською корпорацією СRRC.

«Я завжди цікавився проектами, які здатні стимулювати перехід на новий рівень. Можу точно сказати одне: в Україні є всі можливості для створення високошвидкісної системи залізниць. Географічно великі міста країни розташовані так, що відстань між ними рівно близько 500 км. Для проектів це цілком підходить. Поки потрібно зробити ретельний аналіз, чи можна реалізувати такий план», - повідомив Войцех Балчун.