Друк
09.03.2017

З початку року ПАТ «Укрзалізниця» побудовано 70 нових та відремонтовано майже 5,8 тис. вантажних вагонів

З початку 2017 року на заводах-філіях ПАТ «Укрзалізниця» побудовано 70 піввагонів – найбільш затребуваного рухомого складу. Замовлення виконали Дарницький, Панютинський та Стрийський вагоноремонтний заводи.

Крім того, залізничники оновили в умовах Дарницького та Стрийського вагоноремонтних заводів плановим ремонтом 4647 вантажних вагонів та 404 піввагони відремонтували капітально. З них 2368 одиниць вантажного рухомого складу належать приватним підприємствам.

Оновлюється і парк зерновозів – для задоволення потреб відправників у перевезеннях зерна і зернових вантажів, з початку року ПАТ «Укрзалізниця» відремонтовано деповським ремонтом 746 вагонів-зерновозів. Загалом робочий парк зерновозів за 2 місяці збільшився на 28 одиниць і становить 10978.

У 2017 році планується відремонтувати 4792 зерновози – для порівняння, у 2016 році було відновлено  5131 хопер-зерновоз. Укрзалізниця ремонтує зерновози власними силами, в умовах вагонних депо. Зерновози ремонтувалися в депо Знам’янка, Помічна, Подільське, Херсон, ім.Тараса Шевченка, Здолбунів, Полтава  та в ін.

Раніше повідомлялося, що ПАТ «Укрзалізниця» побудує на власних потужностях у 2017 році не менше 3 тис. піввагонів.

 Довідка:

Враховуючи рівень зносу залізничного рухомого складу у листопаді минулого року схвалено Програму оновлення рухомого складу ПАТ  «Укрзалізниця» до 2021 року. Метою програми є планомірне оновлення за рахунок придбання, модернізації та капітальних ремонтів  тягового рухомого складу, пасажирських та вантажних вагонів, електро- та дизель-поїздів і рейкових автобусів. На ці цілі за п’ять років планується спрямувати майже 104 мільярди гривень. 

На сьогодні ПАТ «Укрзалізниця» тісно співпрацює з національними товаровиробниками з питань оновлення рухомого складу та в подальшому  планує широко залучати ресурси вітчизняних промислових підприємств для виконання програми з оновлення.  

Для збереження експлуатаційного парку вантажних вагонів та забезпечення наявних обсягів перевезень вантажів ПАТ «Укрзалізниця» ремонт вагонів здійснює за їх технічним станом, а виключення вагонів – тільки за технічним рішенням, виданим експертною організацією.