Друк
31.01.2017

Збитки від блокування залізничних перевезень на перегоні Шипилове – Світланове вже перевищили 2 млн грн

Рух поїздів на полігоні Шипилове – Світланове залишається заблокований сторонніми особами з 25 січня 2017 року. Вони пошкодили колію – вирізали 1 м рейки. Збитки від блокування перевізного процесу та пошкодження залізничного майна наразі оцінюються в 2,3 млн грн.

 

Цією ділянкою щодоби перевозилося майже 6 тис. тонн вантажів, з яких близько 4 тис. тонн вугілля. Нинішня ситуація на перегоні Шипилове – Світланове унеможливлює забезпечення енергетичним вугіллям енергогенеруючих компаній України та завдає збитків ПАТ «Укрзалізниця» через пошкодження майна й незабезпечення перевізного процесу. Майже півсотні людей у супроводі кількох народних депутатів 25 січня перешкодили курсуванню вантажного поїзда з 57 порожніми вагонами, що прямував до станції Браунівка для завантаження енергетичним вугіллям на адресу Центренерго для ТЕС та ТЕЦ України. Вони розгорнули намет біля залізничного мосту. Крім народних депутатів інші особи відрекомендувалися як бійці батальйону «Донбас».

29 січня один з учасників блокування перевезень, який представився помічником народного депутата, у супроводі двох озброєних осіб зайшли в службове приміщення чергового по станції Світланове. Вони, застосовуючи фізичну силу та психологічний тиск, вимагали від чергового по станції надати документи по перевізному процесу. Перебуваючи в приміщенні станції, вони 40 хвилин заважали черговому виконувати свої функціональні обов’язки, проводили незаконний обшук приміщення з метою вилучення перевізних документів з/на тимчасово непідконтрольну територію України. Відомості про цю ситуацію передані до правоохоронних органів.

 

Довідка

Регіональна філія «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» на виконання протокольного рішення Кабінету Міністрів України забезпечує навантаження та перевезення енергетичного вугілля на адресу енергогенеруючих компаній України.