Друк
18.01.2017

Укрзалізниця презентувала перший поїзд із вагонами-трансформерами за маршрутом Київ-Івано-Франківськ

У вівторок, 17 січня, у перший рейс відправився поїзд 149/749 Київ-Івано-Франківськ, який сформований із нових пасажирських вагонів з меблями, що трансформуються. Завдяки такому типу рухомого складу поїзд перевозитиме пасажирів як з місцями для сидіння, так і спальними місцями. До Івано-Франківська поїзд курсуватиме в категорії «Нічний експрес», час у дорозі 9:03, зворотно як «Інтерсіті» за 8 год 34 хв.

У перший рейс поїзд урочисто відправили Віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон, голова комітету ВРУ з питань транспорту Ярослав Дубневич, перший заступник міністра інфраструктури Євген Кравцов та голова правління ПАТ«Укрзалізниця» Войцех Балчун.

«Цей поїзд забезпечить сервіс для пасажирів. Плани Укрзалізниці та уряду на 2017-й рік амбітні: замовити виробництво 50 пасажирських вагонів, модернізувати 200, відремонтувати не менше 2 тисяч, щоб пасажири відчували турботу про них», – розповів Володимир Кістіон. Як зазначив  Ярослав Дубневич, завдання парламентарів, Кабміну та правління компанії продемонструвати, що Укрзалізниця змінюється, що команда працює для українського пасажира. Євген Кравцов висловив впевненість, що Укрзалізниця має потенціал для розвитку сполучення з Європою.

За словами Войцеха Балчуна, закупівлю нових пасажирських вагонів Укрзалізниця здійснила через 8 років перерви – останнє придбання відбувалося у 2008-му. У перспективі вагони-трансформери планується удосконалити. Для цього будуть запрошені дизайнери та вивчатимуться враження і пропозиції пасажирів, щоб мати такий рухомий склад, який найбільше відповідає очікуванням клієнтів. «Укрзалізниця одна із найбільших залізничних компаній у світі, тому треба тримати високу планку якості послуг. Ми аналізуємо усі відгуки, реагуємо на них, змінюємо корпоративну культуру, щоб Укрзалізниця була для пасажира, а не навпаки», – зауважив голова правління товариства.  Він також підкреслив, що інвестиційна програма з масштабного оновлення залізничного рухомого складу сприятиме стимулу національної економіки, створенню додаткових робочих місць, збільшенню відрахувань українських підприємств до бюджету.

 Войцех Балчун привітав першого пасажира поїзда Київ-Івано-Франківськ та вручив Віктору сувенір на згадку про подорож. Вибір маршруту для формування поїзда до Івано-Франківська  викликаний тим, що це один із найбільш динамічних маршрутів, на якому сформувався стабільний попит на перевезення. Це потужний туристичний маршрут. У складі поїзда 8 пасажирських вагонів та вагон-автомобілевоз. Завдяки цьому поїзду збільшилася кількість поїздів прямого сполучення між Києвом та Івано-Франківськом – це вже 3 пара (поряд із №43 та №143), а також курсують нині 2 пари транзитних цілорічних. У пікові періоди призначаються до 5 додаткових.

Загалом Укрзалізниця замовила заводу 13 вагонів-трансформерів. У лютому із решти таких вагонів планується сформувати ще одну пару поїздів, що курсуватимуть між Києвом та Івано-Франківськом дзеркальними графіками: нічна пара поїздів (два поїзди назустріч один одному) і денна пара.

Головні переваги нового поїзда:

  • Найбільша швидкість порівняно із іншими цього сполучення.  Існуючі поїзди перебувають у дорозі щонайменше 10,5 години.
  • Комфорт. Поїзд забезпечено високоякісним інвентарем.
  • Зручний графік руху: пізнє відправлення та раннє прибуття дозволяє пасажирам ефективно використати час.
  • Збільшення кількості місць. Призначення нового поїзда фактично вирішує проблему дефіциту квитків на цьому популярному напрямку.
  • Час подорожі менший, а комфорт більший, порівняно з автомобільним транспортом.

Вагони поїзда мають нову схему фарбування, світлі кольори мають ще й велике практичне значення: вони зменшують теплове навантаження та дозволяють зменшити навантаження на систему кондиціювання влітку та систему опалення взимку.


Вагон-автомобілевоз у складі поїзда дозволяє перевезти автомобіль з Києва до Івано-Франківська і далі продовжувати подорож автомобілем карпатським регіоном. Вартість перевезення, наприклад, автомобіля Nissan Qashqai, становить 1150 грн, що є привабливою ціною, враховуючи поточну вартість палива та переваги, які пасажир отримає, користуючись послугою.

Вагони-трансформери дозволяють максимально ефективно використовувати рухомий склад. При відстані понад 500 км поїзд, сформований з таких вагонів, робить 2 рейси, а на маршруті до 500 км – 3 рейси за добу. Таким чином вагон-трансформер за добу здатен перевезти –100 пасажирів, а купейний вагон – 40 пасажирів.