Друк
23.12.2016

Укрзалізниця прийняла у вітчизняного виробника перші три пасажирські вагони-трансформери

Сьогодні, 23 грудня, Крюківський вагонобудівний завод передасть до регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» перші 3 новозбудовані пасажирські вагони з меблями, що трансформуються. Наступного тижня завод обіцяє відправити ще три. Усього товариство замовили 13 таких вагонів.

Загалом, за укладеним у 2016 році договором, КВБЗ має збудувати 21 пасажирський вагон. Окрім 13 вагонів з меблями, що трансформуються, виробник побудує 7 вагонів купе та 1 СВ. Оскільки виробник не встигає виготовити усе замовлення до кінця року, готується додаткова угода про перенесення термінів постачання на початок 2017 року.

«Для Укрзалізниці головне, що після довготривалої перерви розпочалось оновлення пасажирських вагонів. Востаннє компанія купувала пасажирські вагони у 2010 році. У фінплані на 2017 рік ми запланували придбати півсотні пасажирських вагонів, а також міжрегіональні поїзди та дизель-поїзди. І це лише частина нашої великої інвестиційної програми», - зазначив голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун.

Як повідомлялося раніше, перевагою вагонів-трансформерів є можливість їх використання як на нічних, так і на денних маршрутах. У нічному режимі вагона нижні і верхні полиці купе використовуються як спальні місця. У денному режимі нижні полиці купе легко трансформуються у з місця для сидіння.