Друк
20.09.2016

У рамках виставки InnoTrans 2016 у Берліні Укрзалізниця підписала меморандуми про співробітництво з компаніями Siemens та Pesa Bydgoszcz

Cьогодні, 20 вересня 2016 року, в рамках робочої поїздки делегації ПАТ «Укрзалізниця» на чолі з Войцехом Балчуном до Берліну (Німеччина) керівники й фахівці компанії беруть участь в міжнародній виставці залізничного транспорту InnoTrans 2016. Очільник галузі Войцех Балчун провів низку важливих зустрічей та переговорів з іноземними колегами. Зокрема, ключовими подіями цього дня стало підписання меморандумів про співробітництво з компаніями Siemens та Pesa Bydgoszcz.

Сьогодні ПАТ «Укрзалізниця» прагне значно розширити коло своїх міжнародних партнерів у різних напрямках модернізації залізничної інфраструктури, оновлення техніки та рухомого складу. Це дозволить українській залізниці запровадити європейські стандарти та високу якість надання послуг клієнтам і пасажирам.

Так, підписаний меморандум із Siemens має стати основою для подальшої співпраці з компанією, зокрема щодо можливого укладення контрактів з проектів на поставку рухомого складу та обладнання для нього, обладнання і систем для залізничної інфраструктури, виконання технічних сервісних робіт, а також створення спільних виробництв. Підписанню документу передували кілька зустрічей експертів ПАТ  «Укрзалізниця» та компанії Siemens, на останній з яких у липні цього року й було прийнято рішення про підготовку та підписання відповідної угоди між сторонами щодо намірів про співпрацю.

Також Войцех Балчун підписав меморандум про співробітництво з АТ «Рейкові транспортні засоби Песа Бидгощ») – найбільшим у Польщі виробником залізничного рухомого складу. Передбачається, що серед можливих напрямків співпраці з польським партнером буде виготовлення і модернізація залізничного рухомого складу, в тому числі локомотивів, дизельних, електричних тягових транспортних засобів і пасажирських вагонів., Нині Укрзалізницею експлуатується 11 рейкових автобусів та 2 двовагонні дизель-поїзди виробництва Pesa Bydgoszcz.

Раніше голова правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцех Балчун повідомляв про проведення переговорів щодо співпраці з низкою іноземних компаній для залучення їх до участі в майбутніх відкритих тендерах Укрзалізниці. Нагадаємо, меморандуми про співпрацю ПАТ «Укрзалізниця» підписала з компаніями Bombardier  (Канада), General Electric (США) та Newag (Польща). Нещодавно також було підписано договір про наміри з PKP Energetykа щодо технічного обслуговування і модернізації контактної мережі, впровадження сучасних IT-інструментів для збільшення ефективності надання послуг з електропостачання.

Нагадаємо, що 19 вересня 2016 року під час засідання Генеральної Асамблеї Співтовариства Європейських залізниць (СЄЗ) у Берліні було прийнято рішення про  приєднання ПАТ «Укрзалізниця» до цієї організації в якості партнера.