Друк
22.03.2016

У структурі ПАТ «Укрзалізниця» з’явиться Комплаєнс офіс для більш ефективної боротьби з корупцією

У структурі ПАТ «Укрзалізниця» рішенням правління створено виокремлений підрозділ – Комплаєнс офіс, підпорядкований безпосередньо правлінню. Департамент відповідатиме за ідентифікацію, управління та контроль ризиків відповідності ділової практики. За допомогою нового підрозділу Укрзалізниця боротиметься з усіма можливими проявами корупції та шахрайства серед своїх співробітників та підрядників. Також компанія підтримає зусилля щодо запобігання корупції шляхом впровадження міжнародних стандартів внутрішнього контролю.

Для роботи над створенням Комплаєнс офісу запрошено міжнародного експерта Карстена Манке (Carsten Mahnke), який є радником міністра інфраструктури. Пан Манке має більш ніж 20-річний досвід роботи в якості юриста-міжнародника, 14 років міжнародного досвіду в сфері консультування державних органів і установ з правових питань та створення інституцій, зокрема щодо запобігання та боротьби з корупцією на високому рівні. Карстен Манке працює та живе в Україні вже понад 2 роки.

«Новий відділ – Комплаєнс офіс – приділятиме основну увагу запобіганню та боротьбі з корупцією та іншими зловживаннями. В якості першого кроку ми проведемо ретельну оцінку корупційних ризиків у всіх підрозділах ПАТ «Укрзалізниця». На підставі наших досліджень ми розробимо норми й правила, які будуть гарантувати прозорість і зниження корупційних ризиків», — прокоментував Євген Кравцов, член правління ПАТ «Укрзалізниця».

«При розробці та впровадженні правил відповідності ми не повинні винаходити колесо, ми використаємо регіональні й глобальні стандарти, встановлені такими організаціями, як ООН, ОЕСР, Рада Європи та інші. Але впевнений, що ми будемо також брати до уваги передовий досвід наших колег по всій Європі й за її межами. Крім згаданих стандартів, у центрі нашої уваги буде тісна співпраця з громадянським суспільством. Україні дуже пощастило мати активне, добре поінформоване й вимогливе громадянське суспільство. Я хотів би використати знання та пристрасть активних українців задля сильного партнерства в боротьбі з корупцією. Сьогодні реформування Укрзалізниці є одним з найцікавіших і важливих процесів реструктуризації в світі. Бути частиною цього, безумовно, велика честь і виклик», — зазначив Карстен Манке.

З огляду на важливість залізниці для всієї економіки країни, заявлена мета Комплаєнс офісу — перетворити «Укрзалізницю» на флагман прозорості та відповідності кращим антикорупційним практикам.