Друк
20.10.2015

В акціонерному товаристві залізниці стануть філіями

Нова організаційно-правова форма господарювання – акціонерне товариство – дозволить перейти від територіального принципу формування залізничного бізнесу до національного. Зокрема, дозволить за функціональною ознакою створити кілька компаній, що спеціалізуються на певних видах перевезень, вантажних, пасажирських, а також компанію, що займається інфраструктурою. Про це в інтерв’ю ІА «Інтерфакс-Україна» повідомив директор з реформування, майнової та правової політики Укрзалізниці Євген Кравцов.

«Залізниці були повністю автономними, а зі створенням АТ вони увійдуть у нього і будуть повністю підконтрольні центру. Ми ж об'єднуємо всі залізниці в одну, після цього створюємо функціональні філії. Як тільки ми знайдемо оптимальну модель, а передбачається близько двох років на внутрішні перетворення, ми зможемо виділяти вже безпосередньо компанії, які будуть займатися тією чи іншою частиною бізнесу», – розповів Євген Кравцов.

За його словами, структурні перетворення відбуватимуться поступово. Євген Кравцов наголосив, що технічна політика буде спрямована на оновлення рухомого складу, передусім вантажних вагонів та локомотивів. Також існує необхідність інвестицій у магістральні колії.

«Будемо думати, як правильно організувати інвестування приватних коштів в інфраструктуру. Ця інфраструктура повинна бути державною, але інвестор повинен отримати віддачу на вкладені кошти», – зазначив директор з реформування, майнової та правової політики Укрзалізниці.