Друк
29.09.2015

Укрзалізниця не приймає до перевезень вантажі у вагонах ПВК та її дочірнього підприємства

Укрзалізниця не приймає до перевезень вантажі у вагонах оперування ТОВ «Перша вантажна компанія» та її дочірнього підприємства ТОВ «Перша вантажна компанія в Україні» і не здійснює навантаження у ці вагони. Конвенційні обмеження були введені відповідно до Рішення Ради національної безпеки і оборони України з дня офіційного опублікування Указу Президента України №549/2015 – з 22 вересня 2015 року.


Вантажі, які до введення заборони вже були прийняті до перевезення, доставляються до вантажоодержувачів з метою вивільнення інфраструктури. Після цього порожні вагони відправляються до станцій ВАТ «РЖД». На території України під час введення заборони знаходилося близько 4100 вагонів оперування ТОВ «Перша вантажна компанія» та ТОВ «Перша вантажна компанія в Україні». Станом на сьогодні їх залишилося 472 раніше навантажених та 1913 порожніх.

Для перевезення вантажів відправники залучать вагони інших власників. Обсяги перевезень у вагонах ПВК та дочірнього підприємства були незначні. Так, за 8 місяців цього року загалом у внутрішньому сполученні, експортних, імпортних та транзитних вантажів у вагонах власності ТОВ «Перша вантажна компанія в Україні» було перевезено 1209,7 тис. тонн – це 0,5% від загального обсягу вантажоперевезень – та у вагонах ВАТ «Перша вантажна компанія» перевозилося 324,3 тис. тонн вантажів – це 0,1%. Основні користувачі вагонів Першої вантажної компанії – металургійні підприємства. Крім того, ними користувалися ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», відправники щебеневої продукції ПАТ «Полонський гірничий комбінат», ТОВ «Юнігран» та інші.

 

Довідково

Рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 2 вересня 2015 року введено в дію 
Указом Президента України від 16 вересня 2015 року № 549/2015