Друк
17.09.2015

Укрзалізниця обговорює з громадськими організаціями роботу пасажирського сектора

В Укрзалізниці проводиться засідання робочої групи з представниками громадських організацій щодо роботи пасажирського сектора. Захід розпочався 16 вересня та триватиме два дні. У подальшому такі засідання відбуватимуться щомісяця.

 

У роботі групи беруть участь фахівці пасажирського сектора Укрзалізниці, корпоративної інформатизації, департаменту управління рухом і представники громадських організацій: «Центр реформ транспортної інфраструктури України», «Контроль міністерства», «Громадський контроль Укрзалізниці» та інші.

У першому засіданні робочої групи взяв участь в.о. генерального директора Укрзалізниці Олександр Завгородній, який поділився з учасниками зустрічі стратегією розвитку пасажирських перевезень та закликав громадськість взяти активну участь у реалізації напрацювань. «Що стосується громадської думки, то залізничники готові приймати моделі та рекомендації. Простіше за все критикувати, але ми чекаємо від пасажирів зворотного зв’язку та конструктивного діалогу. Лише спільними зусиллями ми побудуємо дієву модель залізничних пасажирських перевезень», – наголосив очільник галузі.

Під час першого дня роботи були розглянуті питання щодо організації обслуговування пасажирів, сервісу, онлайн-продажу квитків та графіку руху пасажирських поїздів.

Низка зауважень громадськості була вирішена під час діалогу. Так, на залізниці направлена телеграма, що категорично забороняє поїзним бригадам змушувати пасажирів збирати постільну білизну. Також прийнято рішення розробити для кожного вагону уніфіковані постери-пам’ятки щодо прав пасажирів (користування розетками, постільною білизною та інше). Пасажирів опитають щодо доцільності радіомовлення в пасажирських поїздах.

Окрім цього, буде вирішено питання щодо уніфікації інформаційних табличок на вагонах (нумерація вагонів та маршрут поїзда), позначення місць, брендування продуктів харчування в поїздах.

Поставлено питання і щодо охорони приміських поїздів. З метою економії коштів представники громадських організацій запропонували запровадити охорону поїздів лише у вечірній та нічний час. Це питання буде обговорене та узгоджене з правоохоронними органами.

Сьогодні фахівці Укрзалізниці з представниками громадських організацій продовжать обговорення найгостріших питань, зокрема щодо змін графіка руху пасажирських поїздів і призначення нових маршрутів.

По завершенню першого засідання робочої групи буде складено протокол з узгодженими заходами дій щодо вдосконалення залізничних пасажирських перевезень.