Друк
17.07.2015

Вантажі залізничним транспортом перевозяться через лінію розмежування окупованих територій лише з дозволу контролюючих органів

Через лінію розмежування окупованих територій вантажі залізничним транспортом перевозяться лише з дозволу контролюючих органів. Перевірка вантажних поїздів, які прямують з/на тимчасово окупованих територій, здійснюється  у визначених контрольних пунктах в’їзду/виїзду, що розміщені на станціях Донецької залізниці: Красний Лиман, Костянтинівка, Лисичанськ, Волноваха.

Укрзалізниця  забезпечує обов’язкове проходження поїздів, які рухаються з/на тимчасово окупованої території, саме через визначені пункти в’їзду/виїзду. Перевізний процес спланований таким чином, що оминути визначені станції не можливо, що відповідно унеможливлює незаконний рух вагонів територією України та через лінію зіткнення. Розрахунки за перевезення вантажів здійснюються на підконтрольній українській владі території. 

Рішення щодо пропуску чи затримки вантажів, в тому числі вугілля та коксу, з метою перевірки законності його переміщення територією України приймають співробітники СБУ та Державної фіскальної служби у тому числі на підставі вивчення товарно-супровідних документів.  

Так, станом на першу половину дня 17 липня, на станції Красний Лиман в очікуванні перевірки контролюючими органами знаходилося більше 1100 вантажних вагонів, переважно із вугіллям, на станції Костянтинівка – більше 170.  

Нагадаємо, що перевезення вантажів залізничним транспортом через лінію розмежування зони проведення АТО на територіях Донецької та Луганської областей здійснюється з урахуванням «Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей», що затверджений наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) за № 415ог  від 12.06.2015.