Друк
08.04.2015

Антимонопольний комітет України заблокував чергові конкурсні торги Укрзалізничпостач - цього разу на закупівлю палива

Антимонопольний комітет України системно блокує ключові конкурсні торги Укрзалізничпостач щодо придбання необхідної для галузі продукції. Сьогодні своїм рішенням АМКУ призупинив процедуру закупівлі палива рідинного та газу, олив мастильних (оголошення №072921, оприлюднене у бюлетені  від 4.03.2015). Розкриття конкурсних пропозицій учасників торгів мало відбутися 9 квітня.

Своє рішення постійно діюча адмінколегія АМКУ мотивує скаргою від ТОВ фірми «Енерго-Ресурс» про нібито дискримінаційні вимоги у документації конкурсних торгів. АМКУ навіть визнає необґрунтованість скарги і у надісланій постанові зазначає: «Наведеної в Скарзі та доданих до неї матеріалах інформації недостатньо для прийняття рішення про встановлення або відсутність порушення зазначеної Процедури закупівлі». Однак конкурсні торги відкладуться до розгляду скарги.

 

У ДП «Укрзалізничпостач» зазначають, що рішення про призупинення конкурсних торгів від АМКУ надійшло якраз напередодні проведення торгів за півгодини до закінчення робочого дня. 

«Компанія, яка скаржиться на дискримінацію, невідома на ринку, не зверталися до Укрзалізничпостач за роз’ясненнями чи консультаціями», - повідомляють в ДП «Укрзалізничпостач».

Це вже не перший випадок, коли через скаргу у дискримінаційних вимогах маловідомої компанії, яка не зверталася до Укрзалізничпостач, АМКУ блокує конкурсні торги на постачання продукції для залізничної галузі.  За таким же сценарієм призупинялися торги на закупівлю вугілля. І у випадку з вугіллям АМКУ відзначав, що інформації від скаржника, яка б свідчила про дискримінацію,  недостатньо.